Similar products
TabletApple iPad mini 4 7.9 A1538 (2015) 128GB Wi-Fi Space Gray
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
149.00 € / 291.42 BGN
129.00 € / 252.30 BGN
TabletApple iPad Pro 11 4th Gen A2759 (2022) 128GB Wi-Fi Silver
- Good
- Refurbished
- Leasing
599.00 € / 1171.54 BGN
TabletApple iPad Pro 12.9 2nd A1670 (2017) Space Gray Wi-Fi 64GB
- Good
- Refurbished
- Leasing
219.00 € / 428.33 BGN
199.00 € / 389.21 BGN
TabletApple iPad Air 3rd Gen A2123 (2019) 64GB, Wi-Fi+LTE, Space Gray
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
279.00 € / 545.68 BGN
TabletApple iPad 9.7 5th Gen A1822 (2017) 32GB Wi-Fi Space Gray
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
75.00 € / 146.69 BGN
Similar products
TabletApple iPad 9.7 6th Gen A1954 (2018) 128GB Wi-Fi+LTE Space Gray
- Good
- Refurbished
- Leasing
99.00 € / 193.63 BGN
89.00 € / 174.07 BGN
TabletApple iPad 9.7 6th Gen A1954 (2018) 128GB, Wi-Fi+LTE, Silver
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
109.00 € / 213.19 BGN
99.00 € / 193.63 BGN
TabletApple iPad 9.7 6th Gen (2018) 128GB Wi-Fi+LTE Space Gray
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
109.00 € / 213.19 BGN
99.00 € / 193.63 BGN
WorkstationHP Z220 Tower, Xeon E3-1245 V2, 8GB, 1TB HDD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
109.00 € / 213.19 BGN
98.00 € / 191.67 BGN
Monitor Dell P2417H, 24” IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
79.00 € / 154.51 BGN
71.00 € / 138.86 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Pro Max 256GB Black Titanium
- Good
- Refurbished
- Leasing
689.00 € / 1347.57 BGN
659.00 € / 1288.89 BGN
MonitorLenovo ThinkVision T2364pА, 23" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
69.00 € / 134.95 BGN
62.00 € / 121.26 BGN
MonitorHP EliteDisplay E243i, 24" IPS WUXGA 1920x1200
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
89.00 € / 174.07 BGN
80.00 € / 156.47 BGN
| Model | iPad 9.7 6th Gen A1954 (2018) |
| Class | Tablet |
| Status | Excellent |
| CPU | Quad-core 2.34 GHz (2x Hurricane + 2x Zephyr) |
| Chipset | Apple A10 Fusion (16 nm) |
| RAM Memory | 2GB |
| Data memory | 128GB |
| Video Card | PowerVR Series7XT Plus (six-core graphics) |
| Display size | 9.7 инча (24.64cm) |
| Display technology | IPS LCD |
| Resolution | 1536 x 2048 |
| Front camera | 1.2 MP, HDR |
| Camera | 8 MP, AF, HDR |
| WIFI | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, hotspot |
| Card reader | n/a |
| 3G Module | 3G / 4G / 5G / SIM card |
| Size | 240 x 169.5 x 7.5 mm |
| Battery | Li-Po 8827 mAh |
| Weight | 469 g |
| Bluetooth | Bluetooth 4.2, A2DP, EDR, LE |
| Sim card | Nano-SIM |
| Color | Space Grey |
| Manufacturer | Apple |
The product has minimal signs of use, not affecting its functionality. They are expressed in light or dark spots of small size or barely noticeable scratches on the display, visible only when the screen is turned off.
Product photos are exemplary of the model.
The products we offer are second-hand, but of high quality and excellent technical condition, which corresponds to the models as new.
It is available for purchase at a low price online or physically in our showrooms - Sofia, Plovdiv, Varna, Ruse, Pleven.
We offer the possibility to purchase on lease and with delivery to any point in Bulgaria.
Condition refurbished with 12 months warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
Similar products
TabletApple iPad 9.7 6th Gen A1954 (2018) 128GB Wi-Fi+LTE Space Gray
- Good
- Refurbished
- Leasing
99.00 € / 193.63 BGN
89.00 € / 174.07 BGN
TabletApple iPad 9.7 6th Gen A1954 (2018) 128GB, Wi-Fi+LTE, Silver
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
109.00 € / 213.19 BGN
99.00 € / 193.63 BGN
TabletApple iPad 9.7 6th Gen (2018) 128GB Wi-Fi+LTE Space Gray
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
109.00 € / 213.19 BGN
99.00 € / 193.63 BGN
LaptopHP EliteBook 640 G11, Ultra 5 135U, 16GB, 512GB SSD, Тouchscreen, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
789.00 € / 1543.15 BGN
710.00 € / 1388.64 BGN
MonitorDell P2418HT Touch, 24" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
209.00 € / 408.77 BGN
188.00 € / 367.70 BGN
LaptopLenovo ThinkPad T470, i5-6300U, 16GB, 256GB, 14'' IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
169.00 € / 330.54 BGN
152.00 € / 297.29 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G10, i5-1335U, 32GB, 512GB SSD, 14" IPS WUXGA 1920x1200
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
489.00 € / 956.40 BGN
440.00 € / 860.57 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
469.00 € / 917.28 BGN
449.00 € / 878.17 BGN
