Apple
Tablet Apple iPad Air 6 A2902 (2024) Like New 128GB Wi-Fi Space Gray Original Box, Product Code: 16033 - Q4N1
Original display - Like new
Panel - Like new
Delivery - 1-2 days
Warranty - 12 months
To be shown on - SHOWROOM VARNA
SN - D657H0Q4N1
Other products (1 option)
Condition
verry good
Panel
verry good
Others
verry good
To be shown on
| Model | iPad Air 6 A2902 (2024) |
| Class | Tablet |
| Status | Like New |
| CPU | Apple M2 Octa-core (4x3.48 GHz performance cores and 4 efficiency cores) |
| Chipset | Apple M2 |
| RAM Memory | 8GB |
| Data memory | 128GB SSD |
| Video Card | Apple GPU (9-core graphics) |
| Display size | 11 inches (27.94cm) |
| Display technology | Liquid Retina IPS LCD |
| Resolution | 1640x2360 pixels |
| Front camera | 12 MP, f/2.0, 122˚ (ultrawide) HDR |
| Camera | 12 MP, f/1.8, (wide), 1/3.0", 1.22µm, dual pixel PDAF HDR |
| WIFI | Wi-Fi |
| Card reader | N/A |
| 3G Module | 3G / 4G / 5G |
| Battery | 7606 mAh |
| Weight | 462 gr. |
| Bluetooth | 5.3, A2DP, LE |
| Color | Space Gray |
| Manufacturer | Apple | Warranty: | 12 months |
The product is like new with original box.
Photographs of refurbished products are representative of the model.
The products we offer are second-hand, but of high quality and excellent technical condition, which corresponds to the models as new.
It is available for purchase at a low price online or physically in our showrooms - Sofia, Plovdiv, Varna, Ruse, Pleven.
We offer the possibility to purchase on lease and with delivery to any point in Bulgaria.
Condition refurbished with 12 months warranty from HOP.BG
| SHOWROOM VARNA | In Stock | 117 Republika blvd. Trade Center Yavor Fl. 0, 052 / 50 10 05 |
| SHOWROOM SOFIA | In Stock | Sofia 33 Prof. Tzvetan Lazarov Blvd. Business Centre 33, 02 / 889 89 89 |
| SHOWROOM PLEVEN | With an order | Drujba residential complex 18 Bulgaria Str., 064 / 691616 |
| SHOWROOM RUSE | With an order | 4 Pencho Slaveikov Str., 082/ 826166 |
| ONLINE STORE | With an order | Pleven, Grivishko Shose Street 6, hall 1-3, 0879200492 |
| SHOWROOM PLOVDIV | With an order | Residential complex Trakia 45, 032 / 280101 |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
LaptopHP ProBook 640 G8, i5-1145G7, 16GB, 512GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
349.00 € / 682.58 BGN
314.00 € / 614.13 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Pro 128GB Black Titanium
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
649.00 € / 1269.33 BGN
599.00 € / 1171.54 BGN
LaptopDell Latitude E5570, i5-6300U, 16GB, 256GB SSD, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
189.00 € / 369.65 BGN
170.00 € / 332.49 BGN
ComputerDell OptiPlex 5250 All-in-One, i5-7500, 16GB, 256GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
269.00 € / 526.12 BGN
242.00 € / 473.31 BGN
Mobile workstationHP ZBook Fury 17 G8, i7-11850H, 32GB, 512GB SSD, 17'' IPS Full HD 1920x1080, RTX A3000
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1159.00 € / 2266.81 BGN
1043.00 € / 2039.93 BGN



