Original display - Excellent cosmetic condition
Panel - Excellent cosmetic condition
Delivery - 1-2 days
Warranty - 12 months
To be shown on - SHOWROOM SOFIA
SN - F9FT936JGHKJ
Other products (2 опции)
Condition
verry good
Panel
verry good
Others
verry good
To be shown on
Condition
verry good
Panel
verry good
Others
verry good
To be shown on
| Model | iPad mini 4 A1538 (2015) |
| Class | Tablet |
| Status | Excellent |
| CPU | Dual-core 1.5 GHz Typhoon |
| RAM Memory | 2GB |
| Data memory | 128GB |
| Video Card | PowerVR GX6450 (quad-core graphics) |
| Display size | 7.9 inches (20.06 cm) |
| Display technology | IPS LCD |
| Resolution | 1536x2048 pixels |
| Front camera | 1.2 MP, f/2.2, 31mm (standard), HDR |
| Camera | 8 MP, f/2.4, 32mm (standard), 1.12µm, AF, HDR |
| WIFI | Wi-Fi |
| Card reader | N/A |
| Color | Space Gray |
| Manufacturer | Apple |
| Warranty: | 12 months |
Photographs of refurbished products are representative of the model.
The products we offer are second-hand, but of high quality and excellent technical condition, which corresponds to the models as new.
It is available for purchase at a low price online or physically in our showrooms - Sofia, Plovdiv, Varna, Ruse, Pleven.
We offer the possibility to purchase on lease and with delivery to any point in Bulgaria.
Condition refurbished with 12 months warranty from HOP.BG
| SHOWROOM PLEVEN | In Stock | Drujba residential complex 18 Bulgaria Str., 064 / 691616 |
| SHOWROOM VARNA | In Stock | 117 Republika blvd. Trade Center Yavor Fl. 0, 052 / 50 10 05 |
| SHOWROOM SOFIA | In Stock | Sofia 33 Prof. Tzvetan Lazarov Blvd. Business Centre 33, 02 / 889 89 89 |
| SHOWROOM RUSE | With an order | 4 Pencho Slaveikov Str., 082/ 826166 |
| ONLINE STORE | With an order | Pleven, Grivishko Shose Street 6, hall 1-3, 0879200492 |
| SHOWROOM PLOVDIV | With an order | Residential complex Trakia 45, 032 / 280101 |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
Similar products
TabletApple iPad mini 4 7.9 A1538 (2015) 128GB Wi-Fi Space Gray
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
99.00 € / 193.63 BGN
ComputerDell OptiPlex 3080 USFF, i5-10500T, 16GB, 256GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
339.00 € / 663.03 BGN
305.00 € / 596.53 BGN
LaptopDell Latitude 7430, i5-1245U, 16GB, 256GB SSD, 14'' IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
509.00 € / 995.52 BGN
458.00 € / 895.77 BGN
LaptopDell Latitude 9520, i7-1185G7, 16GB, 512GB SSD, 15.6" IPS WUXGA 1920x1200
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
589.00 € / 1151.98 BGN
530.00 € / 1036.59 BGN
LaptopDell Latitude 7220 Rugged Extreme, i5-8365U, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 11,6" IPS Full HD 1920x1080 with keyboard
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
549.00 € / 1073.75 BGN
494.00 € / 966.18 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Pro 128GB Natural Titanium
- Good
- Refurbished
- Leasing
569.00 € / 1112.87 BGN
549.00 € / 1073.75 BGN


