SmartphoneApple iPhone SE (2022) 64GB Midnight
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
169.00 € / 330.54 BGN
149.00 € / 291.42 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S24 5G 128GB Onyx Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
419.00 € / 819.49 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 128GB Starlight
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
349.00 € / 682.58 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8 Като нов, i7-1185G7, 16GB, 1TB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Like New
- Refurbished
- Leasing
509.00 € / 995.52 BGN
479.00 € / 936.84 BGN
| Model | ALE-L21 |
| Status | Like New |
| CPU | Octa-core 1.2 GHz Cortex-A53 |
| RAM Memory | 2GB |
| Memory | 16GB |
| Card slot | microSD, up to 256 GB |
| Video accelerator | Mali-450MP4 |
| Display size | 5 inches (12.7cm) |
| Display technology | IPS LCD |
| Resolution | 720 x 1280 |
| Front camera | 5 MP |
| Camera | 13 MP, f/2.0, 27mm (wide), AF |
| WIFI | 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot |
| 3G Module | LTE |
| Bluetooth | 4.0, A2DP, EDR, LE |
| Sim card | Micro-SIM |
| Manufacturer | Huawei |
Used but refurbished Huawei P8 Lite smartphone.
Convenient and easy-to-use model, with intuitive user interface and attractive design, weighing 131 grams.
The P8 Lite is equipped with a 5-inch display with HD resolution and IPS technology, providing bright and saturated colors and great contrast. Also a Gorilla Glass 3 screen coating for more difficult scratching.
The model is powered by an 8-core Cortex-A53 processor, 2GB RAM and a Mali-450MP4 video accelerator that make the Android operating system run smoothly.
A 13MP main camera is also available to capture your highlights, 2K video recording and 5MP front camera for great selfies, 16GB file and application space and an SD card slot for more memory. The battery has a capacity of 2600mAh, sufficient for one working day.
Photos of the refurbished products are exemplary of the model.
Available for purchase online or physically at our showrooms - Sofia, Pleven, Ruse, Varna.
Condition refurbished with 6 months warranty from HOP.BG
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.


