Similar products
SmartphoneSamsung Galaxy A33 5G 128GB Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
149.00 € / 291.42 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy A52s 5G 125GB Awesome Black
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
119.00 € / 232.74 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy A52s 5G 125GB Awesome Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
119.00 € / 232.74 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy Xcover 5 64GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
129.00 € / 252.30 BGN
99.00 € / 193.63 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 5G 128GB Green
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
329.00 € / 643.47 BGN
LaptopHP EliteBook 855 G8, RYZEN 7 PRO 5850U, 16GB, 512GB SSD, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
629.00 € / 1230.22 BGN
566.00 € / 1107.00 BGN
MonitorHP E27 G4, 27" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
129.00 € / 252.30 BGN
116.00 € / 226.88 BGN
TabletApple iPad Pro 12.9 5th Gen A2378 (2021) 256GB Wi-Fi Space Gray
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
699.00 € / 1367.13 BGN
649.00 € / 1269.33 BGN
ComputerHP EliteDesk 800 G1 SFF, i5-4590, 8GB, 128GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
79.00 € / 154.51 BGN
71.00 € / 138.86 BGN
ComputerApple iMac 27'' A2115 (2020) Silver, i5-10600, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, AMD Radeon Pro 5300
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
799.00 € / 1562.71 BGN
749.00 € / 1464.92 BGN
| Model | Galaxy S3 |
| Status | Good |
| CPU | Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9 |
| Chipset | Exynos 4412 Quad |
| RAM Memory | 1GB |
| Memory | 16GB Storage |
| Video accelerator | Mali-400MP4 |
| Display size | 4.8" inch (12 см) |
| Display technology | Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors |
| Resolution | 720 x 1280 pixels |
| Front camera | 1.9MPx |
| Camera | 8MP (3264x2448 ) |
| Audio | 3.5 mm audio out |
| WIFI | 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot |
| 3G Module | 3G / SIM card |
| GSM - SIM | micro SIM |
| Bluetooth | Bluetooth v4.0 |
| Manufacturer | Samsung |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
LaptopHP ProBook x360 440 G1, i5-8250U, 16GB, 256GB SSD, Touchscreen, 14'' IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
279.00 € / 545.68 BGN
251.00 € / 490.91 BGN
ЛаптопHP ProBook 450 G8, i5-1135G7, 16GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
349.00 € / 682.58 BGN
314.00 € / 614.13 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 128GB Midnight
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
339.00 € / 663.03 BGN
299.00 € / 584.79 BGN
MonitorDell P2417H, 24" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
79.00 € / 154.51 BGN
71.00 € / 138.86 BGN
ComputerDell OptiPlex 3060 SFF, i5-8500, 8GB, 256GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
219.00 € / 428.33 BGN
197.00 € / 385.30 BGN


