Similar products
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
399.00 € / 780.38 BGN
SmartphoneApple iPhone 17 Pro 256GB Deep Blue Like New original box
- Like New
- Refurbished
- Leasing
1149.00 € / 2247.25 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Green
- Good
- Refurbished
- Leasing
429.00 € / 839.05 BGN
SmartphoneApple iPhone SE (2022) 64GB Midnight
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
169.00 € / 330.54 BGN
149.00 € / 291.42 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 Pro 128GB Sierra Blue
- Good
- Refurbished
- Leasing
349.00 € / 682.58 BGN
319.00 € / 623.91 BGN
Similar products
SmartphoneApple iPhone 14 Pro Max 128GB Space Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
469.00 € / 917.28 BGN
AppleiPhone 14 Pro Max 128GB Space Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
499.00 € / 975.96 BGN
WorkStationLenovo ThinkStation P510, E5-1650 V4, 16GB, 256GB SSD, Quadro M2000
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
259.00 € / 506.56 BGN
233.00 € / 455.71 BGN
WorkstationDell Precision 7820 Tower, Gold 5222, 32GB, 256GB SSD + 1TB HDD, Quadro P4000
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
1359.00 € / 2657.97 BGN
1223.00 € / 2391.98 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G7, i7-10610U, 16GB, 1TB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
359.00 € / 702.14 BGN
323.00 € / 631.73 BGN
ComputerDell Pro Micro QCM1250 USFF, i3-14100T, 16GB, 512GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
669.00 € / 1308.45 BGN
602.00 € / 1177.41 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
459.00 € / 897.73 BGN
439.00 € / 858.61 BGN
| Model | iPhone 14 Pro Max Space Black |
| Class | Smartphone |
| Status | Good |
| CPU | Hexa-core (2x3.23 GHz Avalanche + 4x1.82 GHz Blizzard) |
| Chipset | Apple A16 Bionic (4 nm) |
| RAM Memory | 6GB |
| Data memory | 256GB |
| Video Card | Apple GPU (5-core graphics) |
| Display size | 6.7 inches (17.02 cm) |
| Display technology | LTPO Super Retina XDR OLED, 120Hz, HDR10, Dolby Vision, 1000 nits |
| Resolution | 1290 x 2796 pixels |
| Front camera | 12 MP (wide), SL 3D, HDR, 4K Video |
| Camera | 48 MP, 24mm (wide), OIS + 12 MP, 120˚ (ultrawide)+12 MP, f/2.8, 77mm (telephoto) |
| WIFI | 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, hotspot |
| Card reader | N/A |
| 3G Module | LTE |
| Extras | Qi magnetic fast wireless charging |
| Battery | Li-Ion 4323 mAh |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| Sim card | Nano-SIM + eSIM |
| Color | Space Black |
| Manufacturer | Apple |
| Warranty: | 12 months |
The product has signs of use or signs of transportation that do not affect its functionality. They are expressed in dark or light spots on the display and/or scratches.
The photos of the refurbished with slight sign of usage products are examples of the model.
The products we offer are second-hand, but of high quality and excellent technical condition, which corresponds to the models as new.
It is available for purchase at a low price online or physically in our showrooms - Sofia, Plovdiv, Varna, Ruse, Pleven.
We offer the possibility to purchase on lease t and with delivery to any point in Bulgaria.
Condition refurbished with slight sign of usage with 12 months warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
Similar products
SmartphoneApple iPhone 14 Pro Max 128GB Space Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
469.00 € / 917.28 BGN
AppleiPhone 14 Pro Max 128GB Space Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
499.00 € / 975.96 BGN
LaptopHP EliteBook 850 G6, i5-8365U, 16GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
359.00 € / 702.14 BGN
323.00 € / 631.73 BGN
ComputerDell OptiPlex 5250 All-in-One, i5-7500, 16GB, 256GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
269.00 € / 526.12 BGN
242.00 € / 473.31 BGN
MonitorDell UltraSharp U2715Hc, 27" IPS QHD 2560x1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
179.00 € / 350.09 BGN
161.00 € / 314.89 BGN
MonitorDell P2720D 27'', Quad HD 2560x1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
189.00 € / 369.65 BGN
170.00 € / 332.49 BGN
MonitorHP EliteDisplay E271i, 27" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
149.00 € / 291.42 BGN
134.00 € / 262.08 BGN


