Similar products
Mobile workstationDell Precision 5550, i7-10850H, 32GB, 1TB SSD, Touchscreen 15.6'' IPS UHD 3840x2160, Quadro T1000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
739.00 € / 1445.36 BGN
Mobile workstationLenovo Thinkpad P1 Gen 3, i7-10850H, 32GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
659.00 € / 1288.89 BGN
Mobile workstationHP ZBook Fury 17 G8, i7-11850H, 32GB, 512GB SSD, 17.3'' IPS Full HD 1920x1080, RTX A3000
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
1189.00 € / 2325.48 BGN
Mobile WorkstationDell Precision 7670, i7-12850HX, 32GB, 512GB SSD, 16" IPS WUXGA 1920x1200, RTX A1000
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
1049.00 € / 2051.67 BGN
TabletApple iPad Pro 12.9 5th Gen A2378 (2021) 256GB Wi-Fi Space Gray
- Good
- Refurbished
- Leasing
649.00 € / 1269.33 BGN
599.00 € / 1171.54 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 128GB Starlight
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
349.00 € / 682.58 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
LaptopApple MacBook Pro M2 A2338 (2022) Space Gray, Apple M2, 16GB, 512GB SSD, 13.3'' Retina 2560x1600
- Good
- Refurbished
- Leasing
799.00 € / 1562.71 BGN
699.00 € / 1367.13 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 64GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
189.00 € / 369.65 BGN
179.00 € / 350.09 BGN
| Model | Precision M2800 |
| Class | Professional |
| Status | Good |
| CPU | Intel Core i7-4810MQ (6M Cache, up to 3.80 GHz) |
| Chipset | Mobile Intel QM87 Express |
| RAM Memory | 16GB DDR3 @ 1600MHz |
| Data memory | 256 GB SSD |
| Video Card | AMD FirePro W4170M (2GB GDDR5, 128 bit) |
| Display size | 15.60" (39.62cm) |
| Display technology | LED backlight |
| Resolution | 1920 x 1080 пиксела (Full HD) |
| Front camera | Integrated webcam |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | DVD±RW |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | WiFi 802.11a/b/g/n/ac |
| Interfaces | VGA, HDMI, 4xUSB 3, ExpressCard |
| Card reader | SD card |
| Bluetooth | Bluetooth |
| Color | dark grey |
| Manufacturer | Dell |
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.




