Similar products
SmartphoneApple iPhone SE (2022) 64GB Midnight
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
169.00 € / 330.54 BGN
149.00 € / 291.42 BGN
SmartphoneApple iPhone SE (2022) 64GB Midnight
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
169.00 € / 330.54 BGN
149.00 € / 291.42 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Pro Max 256GB Black Titanium
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
739.00 € / 1445.36 BGN
689.00 € / 1347.57 BGN
SmartphoneApple iPhone 17 Pro 256GB Deep Blue Like New original box
- Like New
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1149.00 € / 2247.25 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Pro Max 256GB Natural Titanium
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
719.00 € / 1406.24 BGN
689.00 € / 1347.57 BGN
WorkstationHP Z640 Tower, Xeon E5-1630 V3, 16GB, 512GB SSD, Quadro M4000
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
319.00 € / 623.91 BGN
287.00 € / 561.32 BGN
MonitorLenovo ThinkVision S24e-10, 23.8" W-LED VA 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
79.00 € / 154.51 BGN
71.00 € / 138.86 BGN
MonitorHP EliteDisplay E273, 27" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
109.00 € / 213.19 BGN
98.00 € / 191.67 BGN
LaptopHP ProBook 650 G10, i5-1345U, 16GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
559.00 € / 1093.31 BGN
503.00 € / 983.78 BGN
Лаптоп HP ProBook 450 G8, i5-1135G7, 16GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
389.00 € / 760.82 BGN
350.00 € / 684.54 BGN
| Model | iPhone XR |
| Class | Smartphone |
| Status | Exelent |
| CPU | Hexa-core (2x2.5 GHz Vortex + 4x1.6 GHz Tempest) |
| Chipset | Apple A12 Bionic (7 nm) |
| RAM Memory | 3GB |
| Data memory | 64GB |
| Video Card | Apple GPU (4-core graphics) |
| Display size | 6.1 inches (15.49 cm) |
| Display technology | Liquid Retina IPS LCD |
| Resolution | 828 x 1792 |
| Front camera | 7 MP, SL 3D, HDR |
| Camera | 12 MP, PDAF, OIS, Quad LED flash, HDR |
| Card reader | N/A |
| Extras | GPS with A-GPS, GLONASS, GALILEO, QZSS |
| Size | 143.6 x 70.9 x 7.7 mm |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| Sim card | Nano-SIM, Electronic SIM card (eSIM) |
| Color | Black |
| Manufacturer | Apple |
Photographs of refurbished products are representative of the model.
The products we offer are second-hand, but of high quality and excellent technical condition, which corresponds to the models as new.
It is available for purchase at a low price online or physically in our showrooms - Sofia, Plovdiv, Varna, Ruse, Pleven.
We offer the possibility to purchase on lease and with delivery to any point in Bulgaria.
Condition refurbished with 12 months warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
ComputerLenovo ThinkCentre M920t Tower, i5-8600, 16GB, 256GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
229.00 € / 447.89 BGN
206.00 € / 402.90 BGN
LaptopDell Latitude 7430, i5-1245U, 32GB, 256GB SSD, 14'' IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
549.00 € / 1073.75 BGN
494.00 € / 966.18 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 Pro 256GB Pacific Blue
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
299.00 € / 584.79 BGN
289.00 € / 565.23 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G5, i7-8650U, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 13.3'' IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
259.00 € / 506.56 BGN
233.00 € / 455.71 BGN
AppleiPhone 14 Pro 256GB Deep Purple
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
489.00 € / 956.40 BGN
469.00 € / 917.28 BGN


