Apple
Computer Apple iMac 27’’ A2115 (2019) Silver, i5-8500, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X, Product Code: 16017 - JV3X
Panel -
light scratches body
Delivery - 1-2 days
Warranty - 12 months
To be shown on - SHOWROOM PLEVEN
SN - DGKZJHFAJV3X
Other products (1 option)
Condition
verry good
Panel
Others
verry good
To be shown on
| Model | iMac 27'' A2115 (2019) |
| Class | Computer Apple All-in-One |
| Status | Exelent |
| CPU | Intel Core i5-8500 (9M, 3.00 GHz, up to 4.10 GHz) |
| RAM Memory | 32GB DDR4 |
| Data memory | 512GB SSD |
| Video Card | AMD Radeon Pro 570X (256-bit, 4GB GDDR5) |
| Display size | 27 inches (68.58 см) |
| Display technology | Retina, IPS |
| Resolution | 5120x2880 pixels |
| Front camera | Yes |
| Audio | High Definition Audio |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | Wi-Fi |
| Interfaces | 4x USB 3.0, 2X Thunderbolt 3 (USB-C) |
| Card reader | Yes |
| Color | Silver |
| Manufacturer | Apple |
| Warranty: | 12 months |
The product has minimal signs of use, not affecting its functionality. They are expressed in light or dark spots of small size or barely noticeable scratches on the display, visible only when the screen is turned off.
Product photos are exemplary of the model.
The products we offer are second-hand, but of high quality and excellent technical condition, which corresponds to the models as new.
It is available for purchase at a low price online or physically in our showrooms - Sofia, Plovdiv, Varna, Ruse, Pleven.
We offer the possibility to purchase on lease and with delivery to any point in Bulgaria.
Condition refurbished with 12 months arranty from HOP.BG
| SHOWROOM PLEVEN | In Stock | Drujba residential complex 18 Bulgaria Str., 064 / 691616 |
| SHOWROOM SOFIA | In Stock | Sofia 33 Prof. Tzvetan Lazarov Blvd. Business Centre 33, 02 / 889 89 89 |
| SHOWROOM RUSE | With an order | 4 Pencho Slaveikov Str., 082/ 826166 |
| SHOWROOM VARNA | With an order | 117 Republika blvd. Trade Center Yavor Fl. 0, 052 / 50 10 05 |
| ONLINE STORE | With an order | Pleven, Grivishko Shose Street 6, hall 1-3, 0879200492 |
| SHOWROOM PLOVDIV | With an order | Residential complex Trakia 45, 032 / 280101 |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
Similar products
ComputerApple iMac 27’’ A2115 (2019) Silver, i5-8500, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
649.00 € / 1269.33 BGN
599.00 € / 1171.54 BGN
ComputerApple iMac 27’’ A2115 (2019) Silver, i5-8500, 16GB, 28GB SSD+1TB HDD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
559.00 € / 1093.31 BGN
ComputerApple iMac 27’’ A2115 (2019) Silver, i5-8500, 16GB, 32GB SSD + 1TB HDD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
499.00 € / 975.96 BGN
449.00 € / 878.17 BGN
ComputerApple iMac 27’’ A2115 (2019) Silver, i5-8500, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
499.00 € / 975.96 BGN
449.00 € / 878.17 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8 Like New, i5-1145G7, 16GB, 512GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Like New
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
459.00 € / 897.73 BGN
413.00 € / 807.76 BGN
ComputerApple iMac 21.5’’ A2116 (Late 2019) Silver, i5-8500, 16GB, 512GB SSD, Retina 4096x2304, AMD Radeon Pro 560X
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
549.00 € / 1073.75 BGN
469.00 € / 917.28 BGN
ComputerHP EliteDesk 800 G3, i5-7500T, 16GB, 256GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
149.00 € / 291.42 BGN
134.00 € / 262.08 BGN
WorkstationDell Precision 7820 Tower, 2x Silver 4112, 32GB, 2TB HDD, Radeon Pro WX 5100
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1129.00 € / 2208.13 BGN
1016.00 € / 1987.12 BGN
ComputerApple iMac 27'' A2115 (2020) Silver, i5-10600, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 5300
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
849.00 € / 1660.50 BGN
799.00 € / 1562.71 BGN


