Similar products
LaptopApple MacBook Pro A2141 (2019) Space Gray, i7-9750H, 32GB, 512GB SSD, 16" 3072x1920, Pro 5300M
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
519.00 € / 1015.08 BGN
499.00 € / 975.96 BGN
LaptopApple MacBook Air A2179 (2020) Silver, i3-1000NG4, 8GB, 256GB SSD, 13.3" Retina 2560x1600
- Good
- Refurbished
- Leasing
349.00 € / 682.58 BGN
LaptopApple MacBook Air M1 A2337 (2020) Silver Apple M1, 16GB, 256GB SSD, Retina 2560x1600
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
549.00 € / 1073.75 BGN
LaptopApple MacBook Pro M2 A2338 (2022) Space Gray, Apple M2, 16GB, 256GB SSD, 13.3'' Retina 2560 x 1600
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
799.00 € / 1562.71 BGN
739.00 € / 1445.36 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, Apple M1 MAX, 64GB, 8TB SSD, 16'' Liquid Retina 3456 x 2234
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
1499.00 € / 2931.79 BGN
MonitorDell P2417H, 24" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
79.00 € / 154.51 BGN
71.00 € / 138.86 BGN
Mobile workstationHP ZBook Fury 17 G8, i7-11850H, 32GB, 512GB SSD, 17.3'' IPS Full HD 1920x1080, RTX A3000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
1109.00 € / 2169.02 BGN
998.00 € / 1951.92 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Pro Max 256GB Blue
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
749.00 € / 1464.92 BGN
699.00 € / 1367.13 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Pro 128GB Blue Titanium
- Good
- Refurbished
- Leasing
599.00 € / 1171.54 BGN
549.00 € / 1073.75 BGN
MonitorDell P2425HE, 24" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
129.00 € / 252.30 BGN
116.00 € / 226.88 BGN
| Model | Apple MacBook AIR A1237 |
| Class | Ultra portable |
| Status | Excellent |
| CPU | Intel Core 2 Duo P7500 1.60 GHz (4M Cache, 800 MHz FSB) |
| Chipset | Intel |
| RAM Memory | 2GB DDR2 ONBOARD |
| Data memory | 120GB Parallel ATA (ZIF) |
| Video Card | Intel GMA X3100 144MB |
| Display size | 13.3 инча (34 cm) |
| Resolution | 1280 * 800 pixels |
| Camera | Yes |
| Audio | High Definition Audio |
| WIFI | Wi-Fi 802.11 a/g/n |
| Interfaces | 1 x USB 2.0; 1 x mini-DVI; 1 x headphone |
| Weight | 1.36 kg |
| Bluetooth | Bluetooth 2.1+EDR |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
LaptopHP ProBook 650 G10, i5-1345U, 16GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Good
- Refurbished
- Leasing
559.00 € / 1093.31 BGN
503.00 € / 983.78 BGN
MonitorHP E23 G4, 23" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
89.00 € / 174.07 BGN
80.00 € / 156.47 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8, i5-1145G7, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
369.00 € / 721.70 BGN
332.00 € / 649.34 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 Pro 128GB Sierra Blue
- Good
- Refurbished
- Leasing
349.00 € / 682.58 BGN
319.00 € / 623.91 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 128GB Midnight
- Good
- Refurbished
- Leasing
339.00 € / 663.03 BGN
299.00 € / 584.79 BGN
