ComputerDell OptiPlex 5250 All-in-One, i5-7500, 16GB, 256GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
269.00 € / 526.12 BGN
242.00 € / 473.31 BGN
MonitorHP EliteDisplay E24 G4, 23.8" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
89.00 € / 174.07 BGN
80.00 € / 156.47 BGN
LaptopLenovo ThinkPad T470, i5-6300U, 16GB, 256GB, 14'' IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
169.00 € / 330.54 BGN
152.00 € / 297.29 BGN
MonitorLenovo ThinkVision T23i-20, 23" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
89.00 € / 174.07 BGN
80.00 € / 156.47 BGN
Mobile workstationLenovo ThinkPad P15 Gen 2, i7-11800H, 32GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080, Quadro T1200
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
759.00 € / 1484.47 BGN
683.00 € / 1335.83 BGN
| Model | 600B |
| Class | Laptop |
| Status | Exelent |
| CPU | Intel Core i5-2520M (3M Cache, up to 3.20 GHz) |
| RAM Memory | 4GB DDR3 |
| Data memory | 500GB SATA |
| Video Card | Built Intel HD Graphics 3000 |
| Display size | 14.1 inches (35.8 sm) |
| Front camera | Web Cam |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | DVD Rewritable |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | Wi-Fi (802.11a/b/g/n) |
| Interfaces | HDMI, VGA, eSata, USB 3.0, USB 2.0, LAN |
| Card reader | Card Reader |
| Manufacturer | Samsung |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
MonitorHP Z27n, 27'' IPS Quad HD 2560x1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
189.00 € / 369.65 BGN
170.00 € / 332.49 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Pro Max 256GB Black Titanium
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
739.00 € / 1445.36 BGN
689.00 € / 1347.57 BGN
Laptop HP EliteBook 850 G7, i7-10610U, 32GB, 1TB SSD, Touchscreen, 15.6” IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
499.00 € / 975.96 BGN
449.00 € / 878.17 BGN
LaptopHP EliteBook 850 G8, i7-1165G7, 16GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
539.00 € / 1054.19 BGN
485.00 € / 948.58 BGN
MonitorHP E23 G4, 23" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
89.00 € / 174.07 BGN
80.00 € / 156.47 BGN
