Similar products
SmartphoneSamsung Galaxy S23 Ultra 5G 256GB Phantom Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
499.00 € / 975.96 BGN
449.00 € / 878.17 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 5G 128GB Phantom Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
289.00 € / 565.23 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S22 5G 128GB Phantom Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
269.00 € / 526.12 BGN
239.00 € / 467.44 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy A54 5G 128GB Graphite
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
199.00 € / 389.21 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 5G 128GB Phantom Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
329.00 € / 643.47 BGN
ComputerDell OptiPlex 5250 All-in-One, i5-7500, 16GB, 256GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
269.00 € / 526.12 BGN
242.00 € / 473.31 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G7, i7-10610U, 16GB, 1TB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
319.00 € / 623.91 BGN
287.00 € / 561.32 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 64GB Red
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
215.00 € / 420.50 BGN
199.00 € / 389.21 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Pro Max 256GB Black Titanium
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
739.00 € / 1445.36 BGN
689.00 € / 1347.57 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G7, i7-10710U, 16GB, 512GB SSD, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
329.00 € / 643.47 BGN
296.00 € / 578.93 BGN
| Model | SM-J530F |
| Status | Exelent |
| CPU | Octa-core 1.6 GHz Cortex-A53 |
| Chipset | Exynos 7870 Octa (14 nm) |
| RAM Memory | 2GB |
| Memory | 16GB |
| Card slot | microSD, up to 256 GB |
| Video accelerator | Mali-T830 MP1 |
| Display size | 5.2 inches (13.20cm) |
| Display technology | Super AMOLED |
| Resolution | 720 x 1280 |
| Front camera | 13 MP, f/1.9 |
| Camera | 13 MP, f/1.7, AF, HDR |
| WIFI | 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot |
| 3G Module | 3G / LTE |
| Bluetooth | 4.1, A2DP |
| Sim card | Nano (Dual SIM) |
| Manufacturer | Samsung |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
WorkstationHP Z220 Tower, Xeon E3-1245 V2, 8GB, 1TB HDD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
109.00 € / 213.19 BGN
98.00 € / 191.67 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 64GB White
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
209.00 € / 408.77 BGN
189.00 € / 369.65 BGN
MonitorLenovo ThinkVision T24i-10, 23.8" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
79.00 € / 154.51 BGN
71.00 € / 138.86 BGN
MonitorHP EliteDisplay E233, 23" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
79.00 € / 154.51 BGN
71.00 € / 138.86 BGN
ComputerLenovo ThinkCentre M700 USFF, i3-6100T, 8GB, 500GB HDD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
69.00 € / 134.95 BGN
62.00 € / 121.26 BGN


