Similar products
SmartphoneApple iPhone 17 Pro 256GB Deep Blue Original Box
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1119.00 € / 2188.57 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 Pro 128GB Sierra Blue
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
349.00 € / 682.58 BGN
319.00 € / 623.91 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Pro 128GB Black Titanium
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
599.00 € / 1171.54 BGN
549.00 € / 1073.75 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 Pro 256GB Pacific Blue
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
279.00 € / 545.68 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 128GB Midnight
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
289.00 € / 565.23 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
MonitorHP Z Display Z24i, 24" IPS WUXGA 1920x1200
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
69.00 € / 134.95 BGN
62.00 € / 121.26 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S22 5G 128GB Phantom Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
269.00 € / 526.12 BGN
239.00 € / 467.44 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G7, i5-10210U, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
329.00 € / 643.47 BGN
296.00 € / 578.93 BGN
Mobile workstationHP Zbook Fury 17 G7, i7-10850H, 32GB, 512GB SSD, 17.3" IPS Full HD 1920x1080, Nvidia RTX 3000
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
939.00 € / 1836.52 BGN
845.00 € / 1652.68 BGN
Mobile workstationHP ZBook Fury 15 G8, i7-11850H, 32GB, 512GB SSD, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080, RTX A2000
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
989.00 € / 1934.32 BGN
890.00 € / 1740.69 BGN
| Model | Apple iPhone 5 |
| Class | Smarthphone |
| Status | Exelent |
| CPU | Dual core - 1.3 Ghz |
| Chipset | Apple A6 |
| RAM Memory | 1 GB RAM |
| Memory | 16 GB for apps and images |
| Video Card | PowerVR SGX 543MP3 |
| Display size | 4" inch (10 см) |
| Display technology | TFT capacitive touchscreen, 16M colors |
| Resolution | 640 x 1136 pixels |
| Front camera | 8 MP, 3264 x 2448 pixels, autofocus, LED flash |
| Audio | 3.5 audio out |
| WIFI | 802.11 b/g/n |
| Size | 123.8 x 58.6 x 7.6 mm |
| Weight | 112 gr. |
| Bluetooth | Bluetooth v4.0, A2DP, LE |
| Manufacturer | Apple |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
Mobile WorkstationDell Precision 3561, i7-11850H, 32GB, 1TB SSD,15.6'' IPS Full HD 1920x1080, Quadro T600
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
569.00 € / 1112.87 BGN
512.00 € / 1001.38 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G6, i5-8365U, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
249.00 € / 487.00 BGN
224.00 € / 438.11 BGN
LaptopDell Latitude 7410, i5-10310U, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
349.00 € / 682.58 BGN
314.00 € / 614.13 BGN
Mobile workstationLenovo Thinkpad P1 Gen 3, i7-10850H, 32GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
659.00 € / 1288.89 BGN
593.00 € / 1159.81 BGN
LaptopHP ProBook x360 440 G1, i5-8250U, 16GB, 256GB SSD, Touchscreen, 14'' IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
279.00 € / 545.68 BGN
251.00 € / 490.91 BGN
