Similar products
SmartphoneApple iPhone 12 64GB White
- Good
- Refurbished
- Leasing
209.00 € / 408.77 BGN
189.00 € / 369.65 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Pro Max 128GB Space Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
469.00 € / 917.28 BGN
SmartphoneApple iPhone SE (2022) 64GB Midnight
- Good
- Refurbished
- Leasing
149.00 € / 291.42 BGN
139.00 € / 271.86 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Pro 256GB Space Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
519.00 € / 1015.08 BGN
489.00 € / 956.40 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 mini 64GB Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
219.00 € / 428.33 BGN
199.00 € / 389.21 BGN
Mobile workstationHP ZBook Fury 15 G7, i7-10850H, 32GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080, Quadro T2000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
679.00 € / 1328.01 BGN
611.00 € / 1195.01 BGN
ComputerHP ProDesk 600 G1 SFF, i5-4570, 8GB, 256GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
89.00 € / 174.07 BGN
80.00 € / 156.47 BGN
MonitorDell UltraSharp U2715Hc, 27" IPS QHD 2560x1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
179.00 € / 350.09 BGN
161.00 € / 314.89 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8, i7-1185G7, 32GB, 1TB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
459.00 € / 897.73 BGN
413.00 € / 807.76 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8, i7-1165G7, 32GB, 512GB SSD, 13.3'' IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
409.00 € / 799.93 BGN
368.00 € / 719.75 BGN
| Model | iPhone 5s |
| Class | Smartphone |
| Status | Exelent |
| CPU | Dual-core 1.3 GHz Cyclone (ARM v8-based) |
| Chipset | Apple A7 (28 nm) |
| RAM Memory | 1GB |
| Data memory | 32GB |
| Video Card | PowerVR G6430 (quad-core graphics) |
| Display size | 4'' (10.16cm) |
| Display technology | LED, IPS |
| Resolution | 640 x 1136 pixels |
| Distance between points | ~326 ppi |
| Front camera | 1.2 MP, HDR |
| Camera | 8 MP, AF, HDR, Dual LED flash |
| Audio | 16-bit/44.1kHz audio |
| WIFI | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, hotspot |
| Interfaces | Lightning port, 3.5mm jack |
| Card reader | No |
| 3G Module | 3G / SIM card |
| GSM - SIM | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| Size | 123.8 x 58.6 x 7.6 mm |
| Battery | Li-Po 1560 mAh |
| Weight | 112 g |
| Bluetooth | Bluetooth 4.0, A2DP |
| Sim card | Nano-SIM |
| Color | Space Grey |
| Manufacturer | Apple |
Used but refurbished Apple iPhone 5S smartphone.
A model that does not need presentation. Excellent design, aluminum body, fast processor, 1GB of RAM, camera - 8 megapixels with bigger sensor and dual LED flash, Touch ID, which can lock your phone with a fingerprint and only you can access the device.
Perfect hand-to-hand ratio, great 4-inch IPS display, 32GB storage for files and applications, and an intuitive user interface.
The iPhone 5S is an amazing phone, a suitable successor to the iPhone 5, with key enhancements in several important areas: camera and images, smarter display and touch, and improved user contact.
The photos of the renovated products are model examples.
It is offered for purchase online or physically in our showrooms - Sofia, Pleven, Rousse, Varna.
RENOVATED condition with 12 months warranty from HOP.BG.
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
MonitorHP EliteDisplay E273, 27" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
109.00 € / 213.19 BGN
98.00 € / 191.67 BGN
MonitorLenovo ThinkVision P27Q-10, 27" IPS Quad HD 2560x1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
149.00 € / 291.42 BGN
134.00 € / 262.08 BGN
MonitorLenovo ThinkVision T2454pa, 24" IPS WUXGA 1920x1200
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
79.00 € / 154.51 BGN
71.00 € / 138.86 BGN
MonitorLenovo ThinkVision T23D-10, 23" IPS WUXGA 1920x1200
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
79.00 € / 154.51 BGN
71.00 € / 138.86 BGN
Laptop HP EliteBook 640 G9, i5-1245U, 16GB, 512GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
529.00 € / 1034.63 BGN
476.00 € / 930.98 BGN


