Similar products
SmartphoneApple iPhone SE (2020) 128GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
99.00 € / 193.63 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Pro Max 128GB Silver
- Good
- Refurbished
- Leasing
469.00 € / 917.28 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 mini 64GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
169.00 € / 330.54 BGN
AppleiPhone 14 Pro Max 128GB Gold
- Good
- Refurbished
- Leasing
469.00 € / 917.28 BGN
Applecharger А2347 USB-C white
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
19.00 € / 37.16 BGN
17.50 € / 34.23 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Plus 128GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
499.00 € / 975.96 BGN
439.00 € / 858.61 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 128GB Starlight
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
349.00 € / 682.58 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8, i7-1165G7, 32GB, 512GB SSD, 13.3'' IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
449.00 € / 878.17 BGN
419.00 € / 819.49 BGN
| Model | iPhone 6 |
| Class | Smartphone |
| Status | Exelent |
| CPU | Dual-core 1.4 GHz Typhoon |
| Chipset | Apple A8 |
| RAM Memory | 1GB DDR3 |
| Memory | 16GB Storage |
| Video Card | PowerVR GX6450 (quad-core graphics) |
| Display size | 4.7 inches |
| Display technology | LED-backlit IPS LCD |
| Resolution | 750 x 1334 pixels |
| Front camera | 8 MP |
| Bluetooth | v4.0, A2DP, LE |
| Manufacturer | Apple |
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
