Similar products
SmartphoneApple iPhone 12 128GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
215.00 € / 420.50 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Plus 128GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
499.00 € / 975.96 BGN
469.00 € / 917.28 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Pro Max 128GB Space Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
469.00 € / 917.28 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Pro 128GB Black Titanium
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
649.00 € / 1269.33 BGN
549.00 € / 1073.75 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 128GB Starlight
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
349.00 € / 682.58 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2141 (2019) Space Gray, i9-9880H, 64GB, 1TB SSD, 16" Retina 3072x1920, Radeon Pro 5500M
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
749.00 € / 1464.92 BGN
649.00 € / 1269.33 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i5-1145G7, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
389.00 € / 760.82 BGN
359.00 € / 702.14 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2442 (2021) Space Gray, M1 Pro, 16GB , 512GB SSD, 14.2'' Liquid Retina 3024x1964
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
799.00 € / 1562.71 BGN
699.00 € / 1367.13 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2442 (2021) Silver, M1 Pro, 32GB , 512GB SSD, 14.2" Liquid Retina 3024x1964
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
899.00 € / 1758.29 BGN
849.00 € / 1660.50 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2251 (2020) Space Gray, i5-1038NG7, 32GB, 512GB SSD, 13.3'' Retina 2560 x 1600, Touchbar
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
529.00 € / 1034.63 BGN
479.00 € / 936.84 BGN
| Model | iPhone 6s |
| Class | Smartphone |
| Status | Very Good |
| CPU | Dual-core 1.84 GHz Twister |
| Chipset | Apple A9 (14 nm) |
| RAM Memory | 2GB |
| Data memory | 16GB |
| Video Card | PowerVR GT7600 (six-core graphics) |
| Display size | 4.7 inches (11.94cm) |
| Display technology | LED IPS LCD |
| Resolution | 750 x 1334 pixels |
| Distance between points | ~326 ppi |
| Front camera | 5 MP, HDR, panorama |
| Camera | 12 MP, f12 MP, PDAF, Dual LED flash, HDR2.2, 29mm (standard), 1/3", 1.22µm, PDAF |
| Audio | 16-bit/44.1kHz audio |
| WIFI | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, hotspot |
| Interfaces | lightning port, 3.5mm jack |
| Card reader | No |
| 3G Module | 3G / SIM card |
| GSM - SIM | 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| Size | 138.3 x 67.1 x 7.1 mm |
| Battery | Li-Ion 1715 mAh |
| Weight | 143 g |
| Bluetooth | Bluetooth 4.2, A2DP, LE |
| Sim card | Nano-SIM |
| Color | Space Grey |
| Manufacturer | Apple |
Used iPhone 6S smartphone.
A model that does not need presentation. Excellent design, fast processor, 2GB RAM, camera - 12 megapixels, live images, 3D touch display!
Perfect hand-to-hand ratio, a great 4.7-inch IPS display, 16GB storage for files and applications, and support for new iOS versions.
The iPhone 6S is an amazing phone, a suitable successor to the iPhone 6 with key enhancements in a few important areas: camera and images, smarter display and touch, and improved user experience.
The product has cosmetic disadvantages that do not have normal working capacity - after use.
It is available for purchase online or physically in our showrooms - Sofia, Pleven, Rousse, Varna.
The photos show the specific cosmetic flaws of the re-evaluated iPhone 6s.
Reliable condition with 12-month warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
ComputerApple iMac 27'' A2115 (2020) Silver, i5-10600, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, AMD Radeon Pro 5300
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
599.00 € / 1171.54 BGN
559.00 € / 1093.31 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G7, i5-10310U, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
339.00 € / 663.03 BGN
309.00 € / 604.35 BGN
EarphonesApple AirPods 4 gen ANC like new
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
169.00 € / 330.54 BGN
149.00 € / 291.42 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8, i5-1145G7, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
339.00 € / 663.03 BGN
309.00 € / 604.35 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Pro 256GB Space Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
469.00 € / 917.28 BGN
459.00 € / 897.73 BGN



