Similar products
SmartphoneApple iPhone 16 128GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
669.00 € / 1308.45 BGN
639.00 € / 1249.78 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 mini 128GB Starlight
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
269.00 € / 526.12 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 mini 128GB Pink
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
269.00 € / 526.12 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Pro Max 256GB Black Titanium
- Good
- Refurbished
- Leasing
689.00 € / 1347.57 BGN
659.00 € / 1288.89 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 64GB Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
215.00 € / 420.50 BGN
199.00 € / 389.21 BGN
Similar products
LaptopDell Latitude 9510, i7-10710U, 16GB, 256GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
549.00 € / 1073.75 BGN
494.00 € / 966.18 BGN
MonitorHP Z27u G3, 27 inches, IPS QHD 2560 x 1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
229.00 € / 447.89 BGN
206.00 € / 402.90 BGN
LaptopHP EliteBook 640 G9, i5-1245U, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
569.00 € / 1112.87 BGN
512.00 € / 1001.38 BGN
MonitorFujitsu B23T-7, 23" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
69.00 € / 134.95 BGN
62.00 € / 121.26 BGN
Работнистанции Fujitsu Celsius M770 Tower, W-2123, 16GB, 256GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
509.00 € / 995.52 BGN
458.00 € / 895.77 BGN
| Model | iPhone 7 |
| Class | Smartphone |
| Status | Excellent |
| CPU | Quad-core 2.34 GHz (2x Hurricane + 2x Zephyr) |
| Chipset | Apple A10 Fusion |
| RAM Memory | 2GB |
| Data memory | 128GB |
| Video Card | PowerVR Series7XT Plus (six-core graphics) |
| Display size | 4.7'' (11.938 cm) |
| Display technology | LED, IPS |
| Resolution | 750 x 1334 pixels |
| Distance between points | ~326 ppi |
| Front camera | 7 MP, HDR, panorama |
| Camera | 12 MP, PDAF, OIS, HDR, Quad LED flash |
| WIFI | 802.11 a/b/g/n/ac |
| Card reader | No |
| GSM - SIM | Nano-SIM |
| Battery | Non-removable Li-Ion 1960 mAh battery (7.45 Wh) |
| Bluetooth | Да |
| Color | black |
| Manufacturer | Apple |
Used Apple iPhone 7 smartphone.
At first glance it looks like its predecessor iPhone 6s, but with improved features. With a quad-core A10 Fusion processor, 128GB of files and applications, an optimized battery. With an enhanced 12-megapixel camera and 4-way flash for better shots and reduced light. And not to overlook the Swift, the iPhone 7 front camera is 7 megapixels.
The revolutionary model for this iPhone is that the Home Button does not have the so-called "Click". Here, Apple uses the "Taptic Engine" technology (line vibration module), which gives the impression that the entire bottom of the display clicks when you press the button. A 3.5mm audio jack is also removed, and you can connect instead
Headphones with Lightning Connector.
The product has transport remarks that do not affect its functionality.
Photos of the refurbished with slight sign of usage products are exemplary of the model.
Products we offer are used second hand, but with high quality, excellent appearance and excellent technical condition.
It is offered at low price online or physically in our showrooms - Sofia, Plovdiv, Varna, Ruse, Pleven.
We offer the opportunity to buy smartphone iPhone at checkout and delivery to anywhere in Bulgaria.
Condition refurbished with slight sign of usage with 12 months warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
Similar products
SmartphoneApple iPhone 13 Pro 256GB Graphite
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
399.00 € / 780.38 BGN
379.00 € / 741.26 BGN
MicrosoftSurface Laptop Studio (Model 1964) is a 2-in-1, i7-11370H, 32GB, 1TB SSD, Touchscreen, 14.4" IPS 2400 x 1600, NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
1269.00 € / 2481.95 BGN
1142.00 € / 2233.56 BGN
LaptopDell Latitude 7410, i5-10310U, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
349.00 € / 682.58 BGN
314.00 € / 614.13 BGN
Mobile workstationDell Precision 7760, i7-9750H, 16GB, 512GB SSD, 17" IPS Full HD 1920x1080, Quadro T2000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
779.00 € / 1523.59 BGN
701.00 € / 1371.04 BGN
ComputerApple iMac 27’’ A2115 (2019) Silver, i5-8500, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
699.00 € / 1367.13 BGN
659.00 € / 1288.89 BGN


