LaptopMicrosoft Surface Pro 5, i5-7300U, 8GB, 256GB SSD, Touchscreen, 12.3'' IPS 2736 x 1824
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
219.00 € / 428.33 BGN
197.00 € / 385.30 BGN
MonitorSamsung C34H890WJU, 34" UltraWide Quad HD 3440х1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
369.00 € / 721.70 BGN
332.00 € / 649.34 BGN
TabletApple iPad 10.2 9th Gen (2021) 64GB Wi-Fi Space Gray
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
189.00 € / 369.65 BGN
169.00 € / 330.54 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i7-1185G7, 16GB, 1TB SSD, Touchscreen, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
419.00 € / 819.49 BGN
377.00 € / 737.35 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 Pro MAX 256GB Graphite
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
329.00 € / 643.47 BGN
319.00 € / 623.91 BGN
| Model | Dell Dimension 5150 |
| Class | Home / office pc |
| Status | Excellent |
| CPU | Pentium 4 630 HT 3.00 GHz (2M Cache, 800 MHz FSB) |
| Chipset | Intel 945G Express |
| RAM Memory | 1GB DDR |
| Data memory | 160GB SATA |
| Video Card | Intel GMA 950 |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | DVD-ROM |
| LAN | 10/100 [Fast Ethernet] |
| Interfaces | 7 x USB 2.0, 1 x VGA |
| Card reader | 5-in-1 SD/MMC/xD/MMC |
| Weight | 14.3 kg |
| Slot | PCI Express x16 |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
LaptopApple MacBook Pro A2442 (2021) Space Gray, Apple M1 Pro, 16GB, 512GB SSD, 14'' Liquid Retina 3024x1964
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
819.00 € / 1601.82 BGN
749.00 € / 1464.92 BGN
MonitorLenovo ThinkVision T34W-20, 34'' VA UWQHD 3440x1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
289.00 € / 565.23 BGN
260.00 € / 508.52 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 64GB White
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
179.00 € / 350.09 BGN
169.00 € / 330.54 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, 32GB, 512 SSD, 16" Liquid Retina XDR 3456x2234
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1049.00 € / 2051.67 BGN
999.00 € / 1953.87 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S24 5G 128GB Onyx Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
419.00 € / 819.49 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
