Similar products
ComputerDell OptiPlex 3060 SFF, i5-8500, 8GB, 256GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
219.00 € / 428.33 BGN
ComputerDell OptiPlex 3080 USFF, i5-10500T, 16GB, 256GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
329.00 € / 643.47 BGN
ComputerDell OptiPlex 5060 SFF, i5-8500, 16GB DDR4, 256GB SSD, AMD R5 430 + Windows 11 Home
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
309.00 € / 604.35 BGN
КомпютърDell OptiPlex 7020 USFF, i5-14500T, 16GB, 512GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
729.00 € / 1425.80 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2141 (2019) Space Gray, i9-9980HK, 32GB, 1TB SSD, 16'' Retina 3072x1920, Radeon Pro 5500M
- Good
- Refurbished
- Leasing
539.00 € / 1054.19 BGN
519.00 € / 1015.08 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2141 (2019) Space Gray, 32GB , 1TB SSD, 16" Radeon Pro 5500M
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
599.00 € / 1171.54 BGN
569.00 € / 1112.87 BGN
ComputerApple iMac 27’’ A2115 (2019) Silver, i5-8500, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
699.00 € / 1367.13 BGN
659.00 € / 1288.89 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 5G 128GB Green
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
429.00 € / 839.05 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
| Model | Optiplex 320D |
| Class | Home/ Office Computer |
| Status | Excellent |
| CPU | Intel Celeron D 347 3.06GHz |
| RAM Memory | 2GB DDR2 |
| Data memory | 80GB SATA |
| Video Card | Integrated ATI Radeon X300 Graphics |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | DVD-RW |
| LAN | 10/100/1000Mbps |
| Interfaces | 8xUSB 2.0, VGA, RJ-45, Serial Port, Parallel Port |
| Manufacturer | Dell |
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.





