Similar products
LaptopApple Macbook Pro A2779 (2023) Space Gray, M2 Pro, 16GB, 512GB SSD, 14.2" Liquid Retina 3024x1964
- Good
- Refurbished
- Leasing
899.00 € / 1758.29 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2442 (2021) Space Gray, Apple M1 Pro, 32GB, 512GB SSD, 14.2'' Liquid Retina 3024x1964
- Good
- Refurbished
- Leasing
939.00 € / 1836.52 BGN
849.00 € / 1660.50 BGN
LaptopApple MacBook Pro A1990 (2018) Silver, i7-8750H, 32GB, 512GB SSD, 15.4'' Retina 2880x1800, Radeon Pro 555X, Touchbar
- Good
- Refurbished
- Leasing
399.00 € / 780.38 BGN
LaptopApple MacBook Pro A1398 (2014) Silver, i7-4770HQ, 16GB, 256GB SSD, 15.4'' Retina 2880x1800
- Good
- Refurbished
- Leasing
229.00 € / 447.89 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2141 (2019) Space Gray, 32GB , 1TB SSD, 16" Radeon Pro 5500M
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
599.00 € / 1171.54 BGN
569.00 € / 1112.87 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S24 5G 128GB Onyx Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
419.00 € / 819.49 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 64GB Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
209.00 € / 408.77 BGN
199.00 € / 389.21 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Pro 128GB Black Titanium
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
599.00 € / 1171.54 BGN
549.00 € / 1073.75 BGN
| Model | MacBook Pro 14.3 A1707 (Mid 2017) |
| Class | Professional |
| Status | Exelent |
| CPU | Intel Core i7-7920HQ (8M, 3.10 GHz, up to 4.10 GHz) |
| RAM Memory | 16GB DDR3 |
| Data memory | 256GB SSD |
| Video Card | AMD Radeon Pro 550 (4GB GDDR5) |
| Display size | 15.4 inches (39.17cm) |
| Display technology | LED, Retina |
| Resolution | 2880x1800 |
| Front camera | Yes |
| Audio | High Definition Audio |
| WIFI | Wi-Fi |
| Interfaces | Thunderbolt 3 |
| Card reader | n/a |
| Manufacturer | Apple |
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.




