MonitorLenovo ThinkVision T2424PA, 24" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
79.00 € / 154.51 BGN
71.00 € / 138.86 BGN
WorkstationDell Precision 7820 Tower, Gold 5222, 32GB, 256GB SSD + 1TB HDD, Quadro P4000
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
1359.00 € / 2657.97 BGN
1223.00 € / 2391.98 BGN
LaptopHP ProBook 430 G7, i3-10110U, 16GB, 256GB SSD, 13.3" HD 1366x768
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
229.00 € / 447.89 BGN
206.00 € / 402.90 BGN
LaptopHP EliteBook 850 G8, i7-1185G7, 16GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Good
- Refurbished
- Leasing
439.00 € / 858.61 BGN
395.00 € / 772.55 BGN
ComputerHP EliteDesk 800 G5 SFF, i5-9500, 8GB, 256GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
239.00 € / 467.44 BGN
215.00 € / 420.50 BGN
| Model | A1398 (Mid 2015) |
| Status | Excellent |
| CPU | Intel Core i7-4870HQ (6M Cache, 2.50 GHz - 3.70 GHz) |
| RAM Memory | 16GB DDR3 |
| Data memory | 256GB SSD |
| Video Card | Built Intel Iris 5200 Pro |
| Display size | 15.4 inches (39.12cm) |
| Display technology | LED |
| Resolution | 2880x1800 |
| Front camera | 720p FaceTime HD |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | N/A |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | 802.11ac Wi-Fi |
| Interfaces | HDMI, USB 3.0, Thunderbolt 2 |
| Card reader | SDXC |
| Bluetooth | 4.0 |
| Manufacturer | Apple |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
MonitorHP 27F, 27" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
159.00 € / 310.98 BGN
143.00 € / 279.68 BGN
LaptopDell Latitude 5420, i5-1135G7, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
309.00 € / 604.35 BGN
278.00 € / 543.72 BGN
Mobile workstationHP ZBook Fury 15 G7, i7-10850H, 32GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080, Quadro T2000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
679.00 € / 1328.01 BGN
611.00 € / 1195.01 BGN
LaptopHP EliteBook 850 G7, i5-10310U, 16GB, 256GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
389.00 € / 760.82 BGN
350.00 € / 684.54 BGN
MonitorSamsung C34H890WJU, 34" UltraWide Quad HD 3440х1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
369.00 € / 721.70 BGN
332.00 € / 649.34 BGN




