Similar products
Mobile workstationDell Precision 7560, i7-11850H, 32GB, 1TB SSD, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080, RTX A2000
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
829.00 € / 1621.38 BGN
Mobile Workstation Dell Precision 5570, i7-12800H, 32GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080 , RTX A2000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
1029.00 € / 2012.55 BGN
Mobile workstationDell Precision 7560 Like New, i7-11850H, 32GB, 1TB SSD, Touchscreen 15.6'' IPS Full HD 1920x1080, RTX A3000
- Like New
- Refurbished
- Leasing
1049.00 € / 2051.67 BGN
Mobile workstationDell Precision 5530, i7-8850H, 32GB, 512GB SSD, 15.6'' UHD 3840x2160, Quadro P1000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
529.00 € / 1034.63 BGN
TabletApple iPad Pro 12.9 2nd A1670 (2017) 64GB Wi-Fi Space Gray
- Good
- Refurbished
- Leasing
219.00 € / 428.33 BGN
199.00 € / 389.21 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Pro 128GB Natural Titanium
- Good
- Refurbished
- Leasing
539.00 € / 1054.19 BGN
499.00 € / 975.96 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Plus 128GB Plus Yellow
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
519.00 € / 1015.08 BGN
489.00 € / 956.40 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Plus 128GB Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
519.00 € / 1015.08 BGN
489.00 € / 956.40 BGN
| Model | Precision M4700 |
| Class | Workstation |
| Status | Exelent |
| CPU | Intel i7-3740QM up to 3.7GHz, 6MB Cache |
| Chipset | Mobile Intel® QM77 Express |
| RAM Memory | 16GB DDR3 |
| Data memory | 256GB SSD |
| Video Card | external nVidia Quadro K2000M 2GB DDR3 |
| Display size | 15.6 (39.5cm) inches |
| Display technology | Dell UltraSharp™, LED-Backlit, Anti-glare |
| Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Front camera | HD WebCam |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | DVD+/-RW |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | Dell Wireless |
| Interfaces | USB2x2, USB3x2,eSATA, D-SUB,DP,HDMI,1394 USB 2, USB 3, |
| Card reader | Card Reader |
| 3G Module | Dell Wireless™ DW5560 Single-mode HSPA+ |
| GSM - SIM | Mini-Card with A-GPS |
| Bluetooth | Bluetooth |
| Manufacturer | Dell |
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.




