Similar products
Mobile WorkstationDell Precision 5560, W-11955M, 32GB, 1TB SSD, Touchscreen, 15.6" IPS UHD 3840x2160, Nvidia RTX A2000
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
959.00 € / 1875.64 BGN
Mobile workstationDell Precision 5530, i7-8850H, 32GB, 512GB SSD, 15.6'' UHD 3840x2160, Quadro P1000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
529.00 € / 1034.63 BGN
Mobile WorkstationHP Zbook Power G8, i7-11800H, 32GB, 1TB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080, Quadro T1200
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
879.00 € / 1719.17 BGN
Mobile workstationHP ZBook Fury 15 G7, i7-10850H, 32GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080, Quadro T2000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
679.00 € / 1328.01 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
459.00 € / 897.73 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i5-1145G7, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
349.00 € / 682.58 BGN
319.00 € / 623.91 BGN
LaptopApple MacBook Pro M2 A2338 (2022) Space Gray, Apple M2, 16GB RAM, 512GB SSD, 13.3" Retina 2560 x 1600
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
889.00 € / 1738.73 BGN
799.00 € / 1562.71 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2442 (2021) Silver, M1 Pro, 32GB , 512GB SSD, 14.2" Liquid Retina 3024x1964
- Good
- Refurbished
- Leasing
899.00 € / 1758.29 BGN
849.00 € / 1660.50 BGN
| Model | EliteBook 8560W |
| Class | MobileWorstation |
| Status | Good |
| CPU | Intel Core i5-2540M (3M Cache, up to 3.30 GHz) |
| Chipset | Mobile Intel QM67 Express |
| RAM Memory | 8GB DDR3 @ 1333MHz |
| Data memory | 320GB HDD SATA |
| Video Card | nVidia Quadro 1000m (128bit, 2GB DDR3 @ 900MHz) |
| Display size | 15.60'' (39.60cm) |
| Display technology | LED backlight |
| Resolution | 1600 x 900 pixels (HD+) |
| Front camera | integrated webcam |
| Audio | SRS Premium Sound |
| Optical drive | DVD±RW (±R DL) |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | WIFI |
| Interfaces | 3xUSB 2, 2xUSB 3, VGA, DisplayPort, eSata, FireWire |
| Card reader | SD/MMC card |
| Bluetooth | Bluetooth 2.1 + EDR |
| Color | dark grey |
| Manufacturer | HP |
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.




