MonitorFujitsu B24-8 TE Pro, 24" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
89.00 € / 174.07 BGN
80.00 € / 156.47 BGN
Mobile workstationLenovo ThinkPad P15 Gen 2, i7-11800H, 32GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080, Quadro T1200
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
759.00 € / 1484.47 BGN
683.00 € / 1335.83 BGN
LaptopHP EliteBook x360 1040 G10 2-in-1, i5-1345U, 32GB, 512GB SSD, Touchscreen, 14" IPS WUXGA 1920x1200
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
1079.00 € / 2110.34 BGN
971.00 € / 1899.11 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Pro Max 256GB Black Titanium
- Good
- Refurbished
- Leasing
689.00 € / 1347.57 BGN
659.00 € / 1288.89 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G7, i5-10310U, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
339.00 € / 663.03 BGN
305.00 € / 596.53 BGN
| Model | EliteBook 2570p |
| Class | business |
| Status | Excellent |
| CPU | Intel Core i7-3520M (4M Cache, up to 3.60 GHz) |
| Chipset | Mobile Intel QM77 Express |
| RAM Memory | 8GB DDR3 @ 1333MHz |
| Data memory | 320GB SATA |
| Video Card | Intel® HD Graphics 4000 |
| Display size | 12.50"(31.75cm) |
| Display technology | LED backlight |
| Resolution | 1366 x 768 pixels (HD) |
| Front camera | webcam |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | DVD writer |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | WiFi 802.11 a/b/g/n/ |
| Interfaces | VGA, USB 2, 2xUSB 3, eSata, DisplayPort |
| Card reader | SD card |
| Bluetooth | Bluetooth 4.0 |
| Color | aluminium |
| Manufacturer | HP |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
MonitorHP Z27u G3, 27 inches, IPS QHD 2560 x 1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
229.00 € / 447.89 BGN
206.00 € / 402.90 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G7, i7-10610U, 16GB, 1TB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
359.00 € / 702.14 BGN
323.00 € / 631.73 BGN
ComputerApple iMac 21.5’’ A2116 (Late 2019) Silver, i5-8500, 16GB, 512GB SSD, Retina 4096x2304, AMD Radeon Pro 560X
- Good
- Refurbished
- Leasing
529.00 € / 1034.63 BGN
419.00 € / 819.49 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G6, i5-8265U, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
249.00 € / 487.00 BGN
224.00 € / 438.11 BGN
ComputerLenovo ThinkCentre M700 SFF, i3-6100, 8GB, 500GB HDD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
69.00 € / 134.95 BGN
62.00 € / 121.26 BGN
