Apple
Лаптоп Apple MacBook PRO A3403 (2024) Apple M4 PRO, 24GB, 512GB SSD, 16.2" Liquid Retina XDR 3456x2234, Space Gray, Product Code: 16140 - 9NPP
Original display -
Small scratches from keyboard
Panel - Excellent cosmetic condition
Battery cycle - 31 cycles
Keyboard -
German QWERTZ
Delivery - 1-2 days
Warranty - 12 months
To be shown on - SHOWROOM VARNA
SN - CK4QL39NPP
| Model | MacBook PRO A3403 (2024) |
| Class | MacBook |
| Status | Exelent |
| CPU | Apple M4 Pro Fourteen-core 4.5 GHz (10 performance cores, 4 efficiency cores |
| RAM Memory | 24GB DDR5 |
| Data memory | 512GB SSD |
| Video Card | Apple M4 Pro (20-core GPU) |
| Display size | 16.2 inches (41.14 cm) |
| Display technology | Liquid Retina XDR |
| Resolution | 3456x2234 pixels |
| Front camera | Yes |
| Audio | High Definition Audio |
| WIFI | Wi-Fi 6E |
| Interfaces | 3x Thunderbolt 5 (USB Type-C), HDMI 2.1 |
| Card reader | Yes |
| Color | Space Gray |
| Manufacturer | Apple | Warranty: | 12 months |
The product is like new with original box.
Photographs of refurbished products are representative of the model.
The products we offer are second-hand, but of high quality and excellent technical condition, which corresponds to the models as new.
It is available for purchase at a low price online or physically in our showrooms - Sofia, Plovdiv, Varna, Ruse, Pleven.
We offer the possibility to purchase on lease and with delivery to any point in Bulgaria.
Condition refurbished with 12 months warranty from HOP.BG
| SHOWROOM VARNA | In Stock | 117 Republika blvd. Trade Center Yavor Fl. 0, 052 / 50 10 05 |
| SHOWROOM PLEVEN | With an order | Drujba residential complex 18 Bulgaria Str., 064 / 691616 |
| SHOWROOM RUSE | With an order | 4 Pencho Slaveikov Str., 082/ 826166 |
| SHOWROOM SOFIA | With an order | Sofia 33 Prof. Tzvetan Lazarov Blvd. Business Centre 33, 02 / 889 89 89 |
| ONLINE STORE | With an order | Pleven, Grivishko Shose Street 6, hall 1-3, 0879200492 |
| SHOWROOM PLOVDIV | With an order | Residential complex Trakia 45, 032 / 280101 |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
Similar products
ЛаптопApple MacBook PRO A3403 (2024) Apple M4 PRO, 24GB, 512GB SSD, 16.2" Liquid Retina XDR 3456x2234, Space Gray
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
2599.00 € / 5083.20 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S24 5G 128GB Onyx Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
419.00 € / 819.49 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 Pro Max 256GB Gold
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
329.00 € / 643.47 BGN
319.00 € / 623.91 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, M1 Max, 32GB, 1TB SSD, 16" Liquid Retina XDR 3456x2234
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1099.00 € / 2149.46 BGN
1049.00 € / 2051.67 BGN
Mobile WorkstationHP Zbook Power G8, i7-11800H, 32GB, 1TB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080, T600
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
809.00 € / 1582.27 BGN
728.00 € / 1423.84 BGN
MonitorDell U3421WE, 34" IPS UltraWide QHD 3440x1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
399.00 € / 780.38 BGN
359.00 € / 702.14 BGN



