LaptopDell Latitude 5490, i5-7300U, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
219.00 € / 428.33 BGN
197.00 € / 385.30 BGN
LaptopHP EliteBook 650 G9, i5-1245U, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
619.00 € / 1210.66 BGN
557.00 € / 1089.40 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Pro Max 256GB Natural Titanium
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
719.00 € / 1406.24 BGN
689.00 € / 1347.57 BGN
LaptopDell Latitude 5430 RUGGED, i5-1145G7, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 14'' IPS Full HD 1920x1080 with keyboard
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
1249.00 € / 2442.83 BGN
1124.00 € / 2198.35 BGN
MonitorHP Z24n G2, 24" IPS WUXGA 1920x1200
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
89.00 € / 174.07 BGN
80.00 € / 156.47 BGN
| Model | Flex 14 |
| Status | Excellent |
| CPU | Intel Core i3-4010U(3M Cache, 1.70 GHz) |
| RAM Memory | 4GB DDR3 |
| Data memory | 500GB |
| Video Card | Вградена Intel HD Graphics 4400 |
| Display size | 14.1'' inches (35.25cm) |
| Display technology | Touch screen |
| Resolution | 1366x768 |
| Audio | High Definition Audio |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | WIFI |
| Interfaces | HDMI, USB 2, USB 3, |
| Bluetooth | Bluetooth |
| Manufacturer | Lenovo |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
MonitorDell UltraSharp U2715Hc, 27" IPS QHD 2560x1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
179.00 € / 350.09 BGN
161.00 € / 314.89 BGN
MonitorPhilips S Line 275S1AE, 27" IPS QHD 2560x1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
199.00 € / 389.21 BGN
179.00 € / 350.09 BGN
MonitorHP EliteDisplay E273, 27" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
109.00 € / 213.19 BGN
98.00 € / 191.67 BGN
ComputerHP ProDesk 490 G2 Tower, i7-4790, 8GB, 256 SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
129.00 € / 252.30 BGN
116.00 € / 226.88 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 mini 128GB Blue
- Good
- Refurbished
- Leasing
199.00 € / 389.21 BGN
179.00 € / 350.09 BGN
