SmartphoneSamsung Galaxy S23 5G 128GB Green
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
429.00 € / 839.05 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 64GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
199.00 € / 389.21 BGN
179.00 € / 350.09 BGN
TabletApple iPad Pro 12.9 5th Gen A2378 (2021) 256GB Wi-Fi Space Gray
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
699.00 € / 1367.13 BGN
649.00 € / 1269.33 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Plus 128GB Midnight
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
399.00 € / 780.38 BGN
369.00 € / 721.70 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S26 ULTRA 5G 512GB White Unboxed
- Like New
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1199.00 € / 2345.04 BGN
1149.00 € / 2247.25 BGN
| Model | Lenovo G570 |
| Class | Business / home notebook |
| Status | Like New |
| CPU | Intel Core i5-2430M 2.4GHz (3M Cache, up to 3.00 GHz) |
| Chipset | Intel |
| RAM Memory | 4GB DDR3 SODIMM |
| Data memory | 750GB 7200RPM SATA |
| Video Card | Intel HD Graphics 3000 |
| Display size | 15.6 inch (39 cm) |
| Display technology | LED backlight |
| Resolution | 1366 x 768 pixels HD 16:9 |
| Camera | 0.3MP |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | DVD+/-RW |
| LAN | On board 10/100/1000 gigabit |
| WIFI | Wi-Fi 802.11 a/g/n |
| Interfaces | 4 x USB 2.0, 1 x HDMI |
| Card reader | 5-in-1 SD/MMC/xD/MMC |
| Weight | 3.4 kg |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
SmartphoneSamsung Galaxy S22 5G 128GB Phantom Black
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
269.00 € / 526.12 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2442 (2021) Space Gray, Apple M1 Pro, 32GB, 512GB SSD, 14.2'' Liquid Retina 3024x1964
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
939.00 € / 1836.52 BGN
849.00 € / 1660.50 BGN
LaptopApple MacBook Pro M2 A2338 (2022) Space Gray, Apple M2, 16GB, 256GB SSD, 13.3'' Retina 2560x1600
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
799.00 € / 1562.71 BGN
739.00 € / 1445.36 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 128GB Midnight
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
299.00 € / 584.79 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2141 (2019) Silver, i7-9750H, 32GB, 512GB SSD, 16'' Retina 3072x1920, Touchbar, Radeon Pro 5500M
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
529.00 € / 1034.63 BGN
499.00 € / 975.96 BGN
