Similar products
Mobile workstationLenovo Thinkpad P1 Gen 3, i7-10750H, 16GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
639.00 € / 1249.78 BGN
Mobile workstationLenovo Thinkpad P1 Gen 3, i7-10850H, 32GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
659.00 € / 1288.89 BGN
NotebookLenovo ThinkPad X1 Carbon (7th gen ), i7-8565U, 16GB, 256GB SSD, 14'' Touchscreen IPS FHD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
369.00 € / 721.70 BGN
Mobile workstationLenovo ThinkPad P15 Gen1, i7-10850H, 32GB, 512GB SSD, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080, Quadro T2000
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
769.00 € / 1504.03 BGN
ComputerApple iMac 21.5’’ A2116 (Late 2019) Silver, i5-8500, 16GB, 512GB SSD, Retina 4096x2304, AMD Radeon Pro 560X
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
549.00 € / 1073.75 BGN
469.00 € / 917.28 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8 Като нов, i7-1185G7, 16GB, 1TB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Like New
- Refurbished
- Leasing
509.00 € / 995.52 BGN
479.00 € / 936.84 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 Pro Max 256GB Graphite
- Good
- Refurbished
- Leasing
399.00 € / 780.38 BGN
379.00 € / 741.26 BGN
EarphonesApple AirPods MAX 2 Orange Like New
- Like New
- Refurbished
- Leasing
449.00 € / 878.17 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
| Model | ThinkPad T400 |
| Class | Business / home notebook |
| Status | Like New |
| CPU | Intel Core 2 Duo E8400 3.00GHz |
| Chipset | Intel |
| RAM Memory | 2GB DDR3 |
| Data memory | 160GB SATA |
| Video Card | Intel Graphics |
| Display size | 14.1-inches (35.25 sm.) |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | DVD |
| LAN | On board 10/100/1000 gigabit |
| WIFI | Lenovo Wireless |
| Manufacturer | Lenovo |
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.




