Similar products
LaptopLenovo ThinkBook 15-IML, i5-10210U, 16GB, 256GB SSD, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
349.00 € / 682.58 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2442 (2021) Space Gray, M1 Pro, 16GB , 512GB SSD, 14.2'' Liquid Retina 3024x1964
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
799.00 € / 1562.71 BGN
749.00 € / 1464.92 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 128GB Midnight
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
269.00 € / 526.12 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
LaptopDell Latitude 9520, i5-1145G7, 16GB, 1TB SSD, 15'' IPS Full HD 1920x1080
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
489.00 € / 956.40 BGN
440.00 € / 860.57 BGN
MonitorHP P34HC G4, 34'' VA UWQHD 3440x1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
299.00 € / 584.79 BGN
269.00 € / 526.12 BGN
ComputerApple iMac 21.5’’ A2116 (Late 2019) Silver, i5-8500, 16GB, 512GB SSD, Retina 4096x2304, AMD Radeon Pro 560X
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
549.00 € / 1073.75 BGN
469.00 € / 917.28 BGN
| Model | ThinkPad Edge E550 |
| Class | Home and Office |
| Status | Exelent |
| CPU | Intel Core i3-5005U (3M, 2.00 GHz) |
| RAM Memory | 8GB DDR3 |
| Data memory | 128GB SSD |
| Video Card | Intel HD Graphics 5500 |
| Display size | 15.6 inches (39.62cm) |
| Display technology | LED |
| Resolution | 1366x768 HD |
| Front camera | Yes |
| Audio | High Definition Audio |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| Interfaces | VGA, HDMI, USB 2.0, USB 3.0, |
| Card reader | Yes |
| Manufacturer | Lenovo |
The photos of the refurbished products are model examples.
It is offered for purchase online or physically in our showrooms - Sofia, Pleven, Rousse, Varna.
Condition REFURBISHED with 6 (optional 12) months warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
LaptopApple MacBook Pro A2141 (2019) Space Gray, i9-9880HK, 32GB, 512GB SSD, 16'' Retina 3072x1920, Radeon Pro 5500M
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
559.00 € / 1093.31 BGN
519.00 € / 1015.08 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy Xcover 5 64GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
115.00 € / 224.92 BGN
99.00 € / 193.63 BGN
Mobile workstationHP ZBook Fury 17 G7, i7-10850H, 64GB, 1TB SSD, 17.3" IPS Full HD 1920x1080, RTX 3000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
909.00 € / 1777.85 BGN
818.00 € / 1599.87 BGN
TabletApple iPad 10.2 7th Gen A2197 (2019) 32GB Wi-Fi Space Gray
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
149.00 € / 291.42 BGN
139.00 € / 271.86 BGN
LaptopHP EliteBook 850 G8, i5-1135G7, 16GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
409.00 € / 799.93 BGN
368.00 € / 719.75 BGN




