Similar products
LaptopLenovo ThinkBook 15-IML, i5-10210U, 16GB, 256GB SSD, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
349.00 € / 682.58 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 64GB White
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
179.00 € / 350.09 BGN
169.00 € / 330.54 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S26 ULTRA 5G 512GB White Unboxed
- Like New
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1199.00 € / 2345.04 BGN
1149.00 € / 2247.25 BGN
LaptopDell Latitude 5430 RUGGED, i5-1145G7, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 14'' IPS Full HD 1920x1080 with keyboard
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1059.00 € / 2071.22 BGN
953.00 € / 1863.91 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Plus 128GB Midnight
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
399.00 € / 780.38 BGN
369.00 € / 721.70 BGN
TabletApple iPad Mini 5th Gen A2133 (2019) 64GB Wi-Fi Silver
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
189.00 € / 369.65 BGN
169.00 € / 330.54 BGN
| Model | ThinkPad L460 |
| Class | Home and Office |
| Status | Good |
| CPU | Intel Core i5-6200U (3M, 2.3 GHz, up to 2.80 GHz) |
| RAM Memory | 8GB DDR3 |
| Data memory | 256GB SSD |
| Video Card | Intel HD Graphics 520 |
| Display size | 14 inches (35.56cm) |
| Display technology | IPS, LED |
| Resolution | 1920x1080 Full HD |
| Front camera | Yes |
| Audio | High Definition Audio |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | Wi-Fi |
| Interfaces | VGA, mini DisplayPort, USB 3.0, |
| Card reader | Yes |
| Manufacturer | Lenovo |
Photos of the refurbished products are exemplary of the model.
Products we offer are used second hand, but refurbished with high quality, excellent appearance and excellent technical condition.
It is offered at low price online or physically in our showrooms - Sofia, Plovdiv, Varna, Ruse, Pleven.
We offer the opportunity to buy laptops at checkout and delivery to anywhere in Bulgaria.
Condition refurbished with 6 months (optional 12) warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
TabletSamsung Galaxy Tab S8 5G 11.0 (2022) Wi-fi+LTE 128GB Graphite
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
399.00 € / 780.38 BGN
349.00 € / 682.58 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Pro 128GB Gold
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
439.00 € / 858.61 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
MonitorSamsung S32D850T 32'' Quad HD 2560x1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
309.00 € / 604.35 BGN
278.00 € / 543.72 BGN
Mobile workstationHP ZBook Fury 17 G7, i7-10850H, 64GB, 1TB SSD, 17.3" IPS Full HD 1920x1080, RTX 3000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
909.00 € / 1777.85 BGN
818.00 € / 1599.87 BGN
MonitorLenovo ThinkVision T34W-20, 34'' VA UWQHD 3440x1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
289.00 € / 565.23 BGN
260.00 € / 508.52 BGN
