Similar products
LaptopLenovo ThinkBook 15-IML, i5-10210U, 16GB, 256GB SSD, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
349.00 € / 682.58 BGN
314.00 € / 614.13 BGN
LaptopHP EliteBook 640 G11, Ultra 5 135U, 16GB, 512GB SSD, Тouchscreen, 14" IPS WUXGA 1920x1200
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
789.00 € / 1543.15 BGN
710.00 € / 1388.64 BGN
LaptopMicrosoft Surface 5 1951, i7-1265U, 16GB, 512GB SSD, 13.5'' Touchscreen IPS 2256 x 1504
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
739.00 € / 1445.36 BGN
665.00 € / 1300.63 BGN
LaptopDell Latitude 5580, i5-6300U, 16GB, 256GB SSD, 15.6” IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
229.00 € / 447.89 BGN
206.00 € / 402.90 BGN
TabletApple iPad 9.7 6th Gen (2018) 128GB Wi-Fi+LTE Space Gray
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
109.00 € / 213.19 BGN
99.00 € / 193.63 BGN
LaptopHP ProBook x360 440 G1, i5-8250U, 16GB, 256GB SSD, Touchscreen, 14'' IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
279.00 € / 545.68 BGN
251.00 € / 490.91 BGN
| Model | ThinkPad X1 Yoga (4rd Gen) |
| Class | Ultrabook |
| Status | Exelent |
| CPU | Intel Core i7-8565U (8M, 1.80 GHz, up to 4.60 GHz) |
| RAM Memory | 16GB DDR4 |
| Data memory | 512GB SSD |
| Video Card | Intel UHD Graphics for 8th Generation Intel Processors |
| Display size | 14 inches (35.56cm) |
| Display technology | Touch Screen, LED, IPS |
| Resolution | 2560x1440 Quad HD |
| Front camera | Yes |
| Audio | High Definition Audio |
| WIFI | Wi-Fi |
| Interfaces | USB 3.0, HDMI, USB Type C |
| Card reader | Yes |
| Manufacturer | Lenovo |
Photographs of refurbished products are representative of the model.
The products we offer are second-hand, but of high quality and excellent technical condition, which corresponds to the models as new.
It is available for purchase at a low price online or physically in our showrooms - Sofia, Plovdiv, Varna, Ruse, Pleven.
We offer the possibility to purchase on lease and with delivery to any point in Bulgaria.
Condition refurbished with 6 months (with the possibility of 12) warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
LaptopHP EliteBook 850 G7, i7-10610U, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Good
- Refurbished
- Leasing
409.00 € / 799.93 BGN
368.00 € / 719.75 BGN
SmartphoneApple iPhone 16 Pro 128GB Black Titanium
- Good
- Refurbished
- Leasing
749.00 € / 1464.92 BGN
699.00 € / 1367.13 BGN
MonitorDell UltraSharp U2715H, 27" IPS QHD 2560x1440
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
149.00 € / 291.42 BGN
134.00 € / 262.08 BGN
LaptopApple MacBook Pro M2 A2338 (2022) Space Gray, Apple M2, 16GB, 256GB SSD, 13.3'' Retina 2560 x 1600
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
799.00 € / 1562.71 BGN
739.00 € / 1445.36 BGN
LaptopDell Latitude 7430, i7-1265U, 16GB, 512GB SSD, 14'' IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
519.00 € / 1015.08 BGN
467.00 € / 913.37 BGN




