SmartphoneApple iPhone 15 Pro 512GB Black Titanium
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
549.00 € / 1073.75 BGN
499.00 € / 975.96 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 Pro MAX 256GB Graphite
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
329.00 € / 643.47 BGN
319.00 € / 623.91 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Pro 128GB Space Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
439.00 € / 858.61 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
Mobile workstationDell Precision 5530, i7-8850H, 32GB, 512GB SSD, 15.6'' UHD 3840x2160, Quadro P1000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
529.00 € / 1034.63 BGN
476.00 € / 930.98 BGN
EarphonesApple AirPods MAX 2 Orange Like New
- Like New
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
449.00 € / 878.17 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
| Model | EliteBook 8560w |
| Class | mobile workstation |
| CPU | Intel Core i7-2620M(4M Cache, up to 3.40 GHz) |
| RAM Memory | 4GB DDR3 |
| Data memory | 320GB SATA |
| Video Card | nVidia Quadro 1000M/2GB |
| Display size | 15.6" inch (39.62 см) |
| Resolution | 1600 x 900 pixels |
| Front camera | HD Web Cam |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | DVD rewritable |
| LAN | 10/100/1000Mbs |
| WIFI | HP Wireless |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
SmartphoneSamsung Galaxy Xcover 5 64GB Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
169.00 € / 330.54 BGN
119.00 € / 232.74 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i5-1145G7, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
349.00 € / 682.58 BGN
314.00 € / 614.13 BGN
ComputerApple iMac 21.5’’ A2116 (Late 2019) Silver, i5-8500, 16GB, 512GB SSD, Retina 4096x2304, AMD Radeon Pro 560X
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
549.00 € / 1073.75 BGN
469.00 € / 917.28 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 64GB White
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
179.00 € / 350.09 BGN
169.00 € / 330.54 BGN
MonitorHP Z27n, 27" IPS Quad HD 2560x1440
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
209.00 € / 408.77 BGN
188.00 € / 367.70 BGN
