Similar products
LaptopHP EliteBook 840 G6, i5-8365U, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
249.00 € / 487.00 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i7-1165G7, 16GB, 512GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
379.00 € / 741.26 BGN
349.00 € / 682.58 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G6, i7-8565U, 16GB, 512GB SSD, IPS Full HD 1920x1080, Radeon 550X
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
339.00 € / 663.03 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G7, i7-10610U, 32GB, 1TB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
369.00 € / 721.70 BGN
339.00 € / 663.03 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G3, i5-6200U, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
199.00 € / 389.21 BGN
ComputerApple iMac 27’’ A2115 (2019) Silver, i5-8500, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
649.00 € / 1269.33 BGN
599.00 € / 1171.54 BGN
TabletApple iPad Pro 12.9 5th Gen A2378 (2021) 256GB Wi-Fi Space Gray
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
599.00 € / 1171.54 BGN
549.00 € / 1073.75 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Plus 128GB Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
518.00 € / 1013.12 BGN
499.00 € / 975.96 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G7, i7-10610U, 16GB, 1TB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
349.00 € / 682.58 BGN
319.00 € / 623.91 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 128GB Starlight
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
349.00 € / 682.58 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
| Model | EliteBook 8570w |
| Class | Workstation |
| Status | Exelent |
| CPU | Intel Core i7-3720QM (6M Cache, up to 3.60 GHz) |
| Chipset | Mobile Intel QM77 Express |
| RAM Memory | 8GB DDR3 |
| Data memory | 500GB SATA |
| Video Card | Еxternal NVIDIA Quadro K1000M |
| Display size | 15.6'' inches (39.624 см) |
| Display technology | anti-glare |
| Resolution | 1920x1080 Full HD |
| Front camera | N/a |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | DVD-RW |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| Interfaces | USB 2, USB 3, VGA, DisplayPort, |
| Card reader | Card reader |
| Bluetooth | Yes |
| Manufacturer | HP |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
SmartphoneApple iPhone 12 64GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
209.00 € / 408.77 BGN
199.00 € / 389.21 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Pro 256GB Space Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
509.00 € / 995.52 BGN
489.00 € / 956.40 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 Ultra 5G 256GB Phantom Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
499.00 € / 975.96 BGN
449.00 € / 878.17 BGN
ComputerApple iMac 27" A1419 (Late 2013) Silver, i5-7500, 16GB, 32GB SSD+1TB HDD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
449.00 € / 878.17 BGN
369.00 € / 721.70 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, Apple M1 Pro, 16GB, 512GB SSD, 16'' Liquid Retina XDR 3456x2234
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
799.00 € / 1562.71 BGN
749.00 € / 1464.92 BGN




