ComputerLenovo ThinkCentre M910Q USFF, i5-6500T, 8GB, 256GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
109.00 € / 213.19 BGN
98.00 € / 191.67 BGN
MonitorLenovo ThinkVision P27Q-10, 27" IPS Quad HD 2560x1440
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
149.00 € / 291.42 BGN
134.00 € / 262.08 BGN
Mobile WorkstationHP ZBook Fury 16 G10, i7-13850HX, 32GB, 1TB SSD, 16'' IPS WUXGA 1920x1200, RTX A1000
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
2249.00 € / 4398.66 BGN
2024.00 € / 3958.60 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G5, i5-8350U, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
239.00 € / 467.44 BGN
215.00 € / 420.50 BGN
LaptopDell Latitude 5490, i5-7300U, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
219.00 € / 428.33 BGN
197.00 € / 385.30 BGN
| Model | ThinkPad T430 |
| Class | notebook |
| Status | Exelent |
| CPU | Intel Core i5-3320M (3M Cache, up to 3.30 GHz) |
| Chipset | Mobile Intel QM77 Express |
| RAM Memory | 4GB DDR3 |
| Data memory | 250GB SATA |
| Video Card | Intel® HD Graphics 4000 |
| Display size | 14.00'' (35.50cm) |
| Display technology | LED backlight |
| Front camera | Integrated webcam |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | DVD-Writer |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | WiFi 802.11 a/b/g/n/ |
| Interfaces | VGA, mini DisplayPort, 2xUSB 2, 2xUSB 3 |
| Card reader | SD Card, MultiMediaCard, SDHC Card, SDXC Card |
| Color | black |
| Manufacturer | Lenovo |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
LaptopDell Latitude 7220 Rugged Extreme, i5-8365U, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 11,6" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
509.00 € / 995.52 BGN
458.00 € / 895.77 BGN
ComputerApple iMac 21.5’’ A2116 (Late 2019) Silver, i5-8500, 16GB, 512GB SSD, Retina 4096x2304, AMD Radeon Pro 560X
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
529.00 € / 1034.63 BGN
419.00 € / 819.49 BGN
LaptopHP EliteBook 850 G8, i5-1145G7, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
479.00 € / 936.84 BGN
431.00 € / 842.96 BGN
LaptopHP ProBook 440 G8, i3-1115G4, 16GB, 256GB SSD, 14” IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
269.00 € / 526.12 BGN
242.00 € / 473.31 BGN
ЛаптопHP ProBook 450 G8, i5-1135G7, 16GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
359.00 € / 702.14 BGN
323.00 € / 631.73 BGN




