Similar products
SmartphoneSamsung Galaxy S23 5G 128GB Phantom Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
289.00 € / 565.23 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy A52s 5G 125GB Awesome Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
119.00 € / 232.74 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S22 5G 128GB Phantom Black
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
299.00 € / 584.79 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S25 Ultra 5G 256GB Titanium Gray Like New Original box
- Like New
- Refurbished
- Leasing
799.00 € / 1562.71 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy A53 5G 128GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
159.00 € / 310.98 BGN
ComputerDell Alienware Area 51 R5 Tower, i7-9800X, 32GB, 1TB SSD, Geforce GTX 1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
809.00 € / 1582.27 BGN
728.00 € / 1423.84 BGN
TabletApple iPad 10.2 7th Gen A2197 (2019) 32GB Wi-Fi Space Gray
- Good
- Refurbished
- Leasing
149.00 € / 291.42 BGN
139.00 € / 271.86 BGN
КомпютърDell OptiPlex 7000 USFF, i5-12500T, 16GB, 512GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
609.00 € / 1191.10 BGN
548.00 € / 1071.79 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Pro 256GB Space Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
489.00 € / 956.40 BGN
469.00 € / 917.28 BGN
MonitorLenovo ThinkVision T24i-10, 23.8" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
79.00 € / 154.51 BGN
71.00 € / 138.86 BGN
| Model | Galaxy S10 SM-G973F |
| Class | Smartphone |
| Status | Excellent |
| CPU | Octa-core (2x2.73 GHz Mongoose M4 & 2x2.31 GHz Cortex-A75 & 4x1.95 GHz Cortex-A55) |
| Chipset | Exynos 9820 Octa (8 nm) |
| RAM Memory | 8GB |
| Data memory | 128GB |
| Video accelerator | Mali-G76 MP12 |
| Display size | 6.1 inches (15.49sm) |
| Display technology | Dynamic AMOLED, HDR10+ |
| Resolution | 1440 x 3040 |
| Front camera | 10 MP, Dual video call, Auto-HDR |
| Camera | 12 MP (wide) + 12 MP (telephoto) + 16 MP (ultrawide) Dual Pixel PDAF, OIS, 2x optical zoom |
| WIFI | 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot |
| Card reader | Yes |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE, aptX |
| Sim card | Nano SIM |
| Color | Prism White |
| Manufacturer | Samsung |
The product has signs of use or signs of transportation that do not affect its functionality. They are expressed in dark or light spots on the display and/or scratches.
The photos of the refurbished with slight sign of usage products are examples of the model.
The products we offer are second-hand, but of high quality and excellent technical condition, which corresponds to the models as new.
It is available for purchase at a low price online or physically in our showrooms - Sofia, Plovdiv, Varna, Ruse, Pleven.
We offer the possibility to purchase on lease t and with delivery to any point in Bulgaria.
Condition refurbished with slight sign of usage with 6 months warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
LaptopHP EliteBook x360 1040 G8, i5-1145G7, 16GB, 256GB SSD, Touchscreen 14'' IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
489.00 € / 956.40 BGN
440.00 € / 860.57 BGN
MonitorFujitsu B24-9TE, 23.8" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
99.00 € / 193.63 BGN
89.00 € / 174.07 BGN
LaptopDell Latitude 5490, i5-7300U, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
219.00 € / 428.33 BGN
197.00 € / 385.30 BGN
MonitorPhilips 328P6A, 32'' IPS QHD 2560x1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
339.00 € / 663.03 BGN
305.00 € / 596.53 BGN
LaptopHP EliteBook 1040 G11 Like New, Ultra 7 155H, 16GB, 512GB SSD, 14'' IPS WUXGA 1920x1200
- Like New
- Refurbished
- Leasing
1109.00 € / 2169.02 BGN
998.00 € / 1951.92 BGN


