Similar products
SmartphoneSamsung Galaxy S23 5G 128GB Phantom Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
279.00 € / 545.68 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy A52s 5G 125GB Awesome Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
119.00 € / 232.74 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 5G 128GB Phantom Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
289.00 € / 565.23 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S25 Ultra 5G 256GB Titanium Gray Like New Original box
- Like New
- Refurbished
- Leasing
799.00 € / 1562.71 BGN
779.00 € / 1523.59 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 64GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
189.00 € / 369.65 BGN
179.00 € / 350.09 BGN
SmartphoneApple iPhone 17e 256GB White Like New Original Box
- Like New
- Refurbished
- Leasing
639.00 € / 1249.78 BGN
599.00 € / 1171.54 BGN
ComputerApple iMac 27’’ A2115 (2019) Silver, i5-8500, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
699.00 € / 1367.13 BGN
659.00 € / 1288.89 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2442 (2021) Space Gray, Apple M1 Pro, 32GB, 512GB SSD, 14.2'' Liquid Retina 3024x1964
- Good
- Refurbished
- Leasing
939.00 € / 1836.52 BGN
849.00 € / 1660.50 BGN
| Model | Galaxy S6 Edge |
| Status | Good |
| CPU | Octa-core (4x2.1 GHz Cortex-A57 & 4x1.5 GHz Cortex-A53) |
| Chipset | Exynos 7420 Octa |
| RAM Memory | 3GB |
| Memory | 32GB for files and apps |
| Video accelerator | Mali-T760MP8 |
| Display size | 5.1'' inches (12.95sm) |
| Display technology | Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors |
| Resolution | 1440 x 2560 pixels |
| Front camera | 5MP, dual video call, Auto HDR |
| Camera | 16 MP (f/1.9, 28mm, 1/2.6", 1.12 µm), OIS, autofocus, LED flash |
| Audio | 24-bit/192kHz audio |
| WIFI | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot |
| 3G Module | 3G / 4G |
| Bluetooth | v4.1, A2DP, LE, aptX |
| Sim card | Nano SIM |
| Manufacturer | Samsung |
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.




