Similar products
SmartphoneSamsung Galaxy A40 64GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
89.00 € / 174.07 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S22 5G 128GB White
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
269.00 € / 526.12 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 5G 128GB Phantom Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
289.00 € / 565.23 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 5G 128GB Phantom Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
289.00 € / 565.23 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 5G 128GB Phantom Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
329.00 € / 643.47 BGN
LaptopHP EliteBook 850 G7 i7-10610U, 16GB DDR4, 1TB SSD, Touchscreen, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
489.00 € / 956.40 BGN
440.00 € / 860.57 BGN
LaptopHP EliteBook 845 G7, RYZEN 5 4650U, 16GB, 256GB SSD, Touchscreen, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
299.00 € / 584.79 BGN
269.00 € / 526.12 BGN
LaptopHP ProBook 640 G10, i5-1345U, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
629.00 € / 1230.22 BGN
566.00 € / 1107.00 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G5, i7-8650U, 16GB, 256GB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
289.00 € / 565.23 BGN
260.00 € / 508.52 BGN
Mobile workstationLenovo Thinkpad P1 Gen 3, i7-10850H, 32GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
659.00 € / 1288.89 BGN
593.00 € / 1159.81 BGN
| Model | Galaxy S9 |
| Class | Smartphone |
| Status | Exelent |
| CPU | Octa-core (4x2.7 GHz Mongoose M3 & 4x1.8 GHz Cortex-A55) |
| Chipset | Exynos 9810 Octa |
| RAM Memory | 4GB |
| Data memory | 64GB |
| Video accelerator | Mali-G72 MP18 |
| Display size | 5.8 inches (14.73 cm) |
| Display technology | Super AMOLED, HDR10 |
| Resolution | 1440 x 2960 |
| Front camera | 8 MP |
| Camera | 12 MP, LED flash, auto-HDR, panorama |
| WIFI | Wi-Fi |
| Interfaces | USB 2, USB 2.0, |
| Card reader | Yes |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE, aptX |
| Sim card | Nano SIM |
| Color | blue |
| Manufacturer | Samsung |
Photos of the refurbished products are exemplary of the model.
Products we offer are used second hand, but refurbished with high quality, excellent appearance and excellent technical condition.
It is offered at low price online or physically in our showrooms - Sofia, Plovdiv, Varna, Ruse, Pleven.
We offer the opportunity to buy smartphones at checkout and delivery to anywhere in Bulgaria.
Condition refurbished with 6 months warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
MonitorHP EliteDisplay E273, 27" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
109.00 € / 213.19 BGN
98.00 € / 191.67 BGN
MonitorFujitsu P24-8WE NEO, 24" IPS WUXGA 1920 x 1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
79.00 € / 154.51 BGN
71.00 € / 138.86 BGN
LaptopHP ProBook 640 G8, i5-1135G7, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
339.00 € / 663.03 BGN
305.00 € / 596.53 BGN
ComputerHP Elite 800 G9 USFF, i5-12500T, 16GB DDR4, 512GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
589.00 € / 1151.98 BGN
530.00 € / 1036.59 BGN
MonitorDell UltraSharp U2715H, 27" IPS QHD 2560x1440
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
149.00 € / 291.42 BGN
134.00 € / 262.08 BGN


