Similar products
TabletSamsung Galaxy Tab S4 10.5, 64GB, SM-T835 Black
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
199.00 € / 389.21 BGN
TabletSamsung Galaxy Tab Active 4 8.0 (2014) Wi-Fi+LTE 16GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
99.00 € / 193.63 BGN
TabletSamsung Galaxy Tab S8 5G 11.0 (2022) Wi-fi+LTE 128GB Graphite
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
399.00 € / 780.38 BGN
349.00 € / 682.58 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G6, i5-8265U, 16GB, 256GB SSD, Touchscreen, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
249.00 € / 487.00 BGN
224.00 € / 438.11 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8, i7-1185G7, 32GB, 1TB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
399.00 € / 780.38 BGN
359.00 € / 702.14 BGN
TabletApple iPad Pro 12.9 5th Gen A2378 (2021) 256GB Wi-Fi Space Gray
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
699.00 € / 1367.13 BGN
649.00 € / 1269.33 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G5, i5-7300U, 16GB, 256GB SSD, 14'' IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
179.00 € / 350.09 BGN
161.00 € / 314.89 BGN
TabletApple iPad Pro 12.9 5th Gen A2378 (2021) 256GB Wi-Fi Space Gray
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
659.00 € / 1288.89 BGN
599.00 € / 1171.54 BGN
| Model | Galaxy Tab 3 7.0 |
| Class | Tablet |
| Status | Good |
| CPU | Dual-core 1.2 GHz Cortex-A9 |
| Chipset | Marvell PXA986 |
| RAM Memory | 1GB |
| Data memory | 8GB |
| Video accelerator | PowerVR SGX540 |
| Display size | 7 inches |
| Display technology | TFT capacitive touchscreen, 16M colors |
| Resolution | 600 x 1024 pixels |
| Front camera | 1.3 MP |
| Camera | 3.15 MP |
| WIFI | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot |
| Card reader | Yes |
| Bluetooth | Bluetooth 3.0, A2DP |
| Manufacturer | Samsung |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
LaptopDell Latitude 7220 Rugged Extreme, i5-8365U, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 11,6" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
469.00 € / 917.28 BGN
422.00 € / 825.36 BGN
SmartphoneApple iPhone 16 128GB Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
639.00 € / 1249.78 BGN
579.00 € / 1132.43 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G9, i5-1245U, 16GB, 512GB SSD, 14'' IPS WUXGA 1920x1200
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
389.00 € / 760.82 BGN
350.00 € / 684.54 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 5G 128GB Green
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
429.00 € / 839.05 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
ComputerApple iMac 27’’ A2115 (2019) Silver, i5-8500, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
649.00 € / 1269.33 BGN
599.00 € / 1171.54 BGN
