Similar products
SmartphoneSamsung Galaxy A33 5G 128GB Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
149.00 € / 291.42 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S24 Plus 5G 256GB Onyx Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
419.00 € / 819.49 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy Xcover 5 64GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
115.00 € / 224.92 BGN
99.00 € / 193.63 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 5G 128GB Green
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
299.00 € / 584.79 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy A55 5G 128GB Iceblue
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
249.00 € / 487.00 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 64GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
209.00 € / 408.77 BGN
199.00 € / 389.21 BGN
ComputerApple iMac 27’’ A2115 (2019) Silver, i5-8500, 16GB, 32GB SSD + 1TB HDD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
499.00 € / 975.96 BGN
449.00 € / 878.17 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2442 (2021) Space Gray, M1 Pro, 16GB , 512GB SSD, 14.2'' Liquid Retina 3024x1964
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
799.00 € / 1562.71 BGN
749.00 € / 1464.92 BGN
ComputerApple iMac 27'' A2115 (2020) Silver, i5-10600, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 5300
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
849.00 € / 1660.50 BGN
799.00 € / 1562.71 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2141 (2019) Silver, i7-9750H, 32GB, 512GB SSD, 16'' Retina 3072x1920, Touchbar, Radeon Pro 5500M
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
529.00 € / 1034.63 BGN
499.00 € / 975.96 BGN
| Model | Galaxy A21s SM-A217F |
| Class | Smartphone |
| Status | Very Good |
| CPU | Octa-core (4x2.0 GHz Cortex-A55 & 4x2.0 GHz Cortex-A55) |
| Chipset | Exynos 850 (8nm) |
| RAM Memory | 3GB |
| Card slot | Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) |
| Data memory | 32 GB |
| Video accelerator | Mali-G52 |
| Display size | 6.5 inches (16.51 cm) |
| Display technology | PLS, LCD |
| Resolution | 720x1600 pixels |
| Distance between points | 270 ppi |
| Front camera | 13 MP, f/2.2, (wide), 1/3.1", 1.12µm |
| Camera | 48 MP 26mm (wide) PDAF + 8 MP 123˚ (ultrawide) + 2 MP (macro) + 2 MP (depth) |
| WIFI | Wi-Fi |
| Card reader | microSDXC |
| 3G Module | 3G / 4G / SIM card |
| Manufacturer | Samsung |
The product has minimal signs of use, not affecting its functionality. They are expressed in light or dark spots of small size or barely noticeable scratches on the display, visible only when the screen is turned off.
Product photos are exemplary of the model.
The products we offer are second-hand, but of high quality and excellent technical condition, which corresponds to the models as new.
It is available for purchase at a low price online or physically in our showrooms - Sofia, Plovdiv, Varna, Ruse, Pleven.
We offer the possibility to purchase on lease and with delivery to any point in Bulgaria.
Condition refurbished with 6 months warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
SmartphoneApple iPhone SE (2022) 64GB Midnight
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
169.00 € / 330.54 BGN
149.00 € / 291.42 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Plus 128GB Blue
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
519.00 € / 1015.08 BGN
499.00 € / 975.96 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 64GB Red
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
209.00 € / 408.77 BGN
199.00 € / 389.21 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
449.00 € / 878.17 BGN
439.00 € / 858.61 BGN
ComputerApple iMac 21.5’’ A2116 (Late 2019) Space Gray, i3-8100, 16GB, 500GB SSD, Retina 4096x2304, Radeon Pro 555X
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
469.00 € / 917.28 BGN
369.00 € / 721.70 BGN


