Similar products
TabletApple iPad Mini 5 А2133 (2019) Wi-Fi 64GB Space Gray
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
199.00 € / 389.21 BGN
TabletApple iPad Air 3rd Gen A2123 (2019) 64GB Wi-Fi+LTE Space Gray
- Good
- Refurbished
- Leasing
249.00 € / 487.00 BGN
TabletApple iPad Mini 4 A1550 (2015) 128GB Wi-Fi+LTE Space Gray
- Good
- Refurbished
- Leasing
89.00 € / 174.07 BGN
TabletApple iPad 10.2 9th Gen (2021) 64GB Wi-Fi Space Gray
- Good
- Refurbished
- Leasing
189.00 € / 369.65 BGN
169.00 € / 330.54 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 64GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
189.00 € / 369.65 BGN
179.00 € / 350.09 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy Xcover 5 64GB Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
129.00 € / 252.30 BGN
119.00 € / 232.74 BGN
SmartphoneApple iPhone 16 128GB Black Like New Original Box
- Like New
- Refurbished
- Leasing
639.00 € / 1249.78 BGN
599.00 € / 1171.54 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8, i5-1145G7, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080 Like new
- Like New
- Refurbished
- Leasing
409.00 € / 799.93 BGN
379.00 € / 741.26 BGN
| Model | iPad 4 А1460 (2012) |
| Class | Tablet |
| Status | Like New |
| CPU | Dual-core 1.4 GHz |
| Chipset | Apple A6X |
| RAM Memory | 1GB |
| Data memory | 16GB |
| Video Card | PowerVR SGX554MP4 (quad-core graphics) |
| Display size | 9.7 inches (24.64cm) |
| Display technology | LED, IPS |
| Resolution | 1536 x 2048 |
| Front camera | 1.2 MP |
| Camera | 5 MP, autofocus |
| WIFI | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band |
| Card reader | N/A |
| 3G Module | 3G / SIM card |
| Battery | Non-removable Li-Po 11560 mAh battery (42.5 Wh) |
| Bluetooth | Bluetooth 4.0, A2DP |
| Sim card | Micro-SIM |
| Manufacturer | Apple |
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
