Similar products
TabletApple iPad Pro 12.9 6th Gen A2436 (2022) 128GB Wi-Fi Space Gray
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
699.00 € / 1367.13 BGN
649.00 € / 1269.33 BGN
TabletApple iPad Air 6 A2902 (2024) Like New 128GB Wi-Fi Space Gray Original Box
- Like New
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
549.00 € / 1073.75 BGN
TabletApple iPad 9.7 6th Gen A1954 (2018) 128GB Wi-Fi+LTE Space Gray
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
99.00 € / 193.63 BGN
89.00 € / 174.07 BGN
TabletApple iPad Pro 12.9 5th Gen A2378 (2021) 256GB Wi-Fi Space Gray
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
659.00 € / 1288.89 BGN
599.00 € / 1171.54 BGN
TabletApple iPad Pro 12.9 6th Gen A2436 (2022) 128GB Wi-Fi Space Gray Original Box
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
699.00 € / 1367.13 BGN
649.00 € / 1269.33 BGN
LaptopDell Latitude 5490, i5-7300U, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
219.00 € / 428.33 BGN
197.00 € / 385.30 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 64GB Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
215.00 € / 420.50 BGN
199.00 € / 389.21 BGN
LaptopDell Latitude 7430, i5-1245U, 16GB, 256GB SSD, 14'' IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
509.00 € / 995.52 BGN
458.00 € / 895.77 BGN
LaptopMicrosoft Surface 5 1951, i7-1265U, 16GB, 512GB SSD, 13.5'' Touchscreen IPS 2256 x 1504
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
739.00 € / 1445.36 BGN
665.00 € / 1300.63 BGN
SmartphoneApple iPhone 16 Pro 128GB Black Titanium
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
759.00 € / 1484.47 BGN
739.00 € / 1445.36 BGN
| Model | A1460 |
| Status | Exelent |
| CPU | Dual-core 1.4 GHz |
| Chipset | Apple A6X |
| RAM Memory | 1GB |
| Memory | 64GB for files and apps |
| Video accelerator | PowerVR SGX554MP4 (quad-core graphics) |
| Display size | 9.7'' inches (24.6sm) |
| Display technology | LED-backlit IPS LCD, capacitive touchscreen, 16M colors |
| Resolution | 1536 x 2048 pixels |
| Distance between points | ~264 ppi |
| Front camera | 1.2 MP, 720p@30fps, face detection, FaceTime over Wi-Fi or Cellular |
| Camera | 5 MP, autofocus |
| WIFI | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, hotspot |
| 3G Module | 3G / 4G SIM card |
| Size | 241.2 x 185.7 x 9.4 mm |
| Battery | Li-Po 11560 mAh |
| Weight | 662 g |
| Bluetooth | Bluetooth 4.0, A2DP |
| Sim card | Micro SIM |
| Manufacturer | Apple |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
LaptopHP EliteBook 850 G7, i5-10310U, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
429.00 € / 839.05 BGN
386.00 € / 754.95 BGN
Mobile workstationLenovo Thinkpad P1 Gen 3, i7-10850H, 32GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
659.00 € / 1288.89 BGN
593.00 € / 1159.81 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G7, i7-10610U, 16GB, 1TB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
319.00 € / 623.91 BGN
287.00 € / 561.32 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 128GB Starlight
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
349.00 € / 682.58 BGN
339.00 € / 663.03 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2141 (2019) Space Gray, i9-9880H, 64GB, 1TB SSD, 16" Retina 3072x1920, Radeon Pro 5500M
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
699.00 € / 1367.13 BGN
649.00 € / 1269.33 BGN
