Similar products
TabletApple iPad Pro 12.9 5th Gen A2378 (2021) 256GB Wi-Fi Space Gray
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
699.00 € / 1367.13 BGN
649.00 € / 1269.33 BGN
TabletApple iPad Pro 11 4th Gen A2759 (2022) 128GB Wi-Fi Silver
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
599.00 € / 1171.54 BGN
TabletApple iPad 10.2 9th Gen A2602 (2021) 64GB Wi-Fi Space Gray
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
199.00 € / 389.21 BGN
TabletApple iPad Pro 12.9 6th Gen A2436 (2022) 128GB Wi-Fi Space Gray Original Box
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
699.00 € / 1367.13 BGN
649.00 € / 1269.33 BGN
TabletApple iPad Air 3rd Gen A2123 (2019) 64GB, Wi-Fi+LTE, Space Gray
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
279.00 € / 545.68 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Pro 128GB Blue Titanium
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
599.00 € / 1171.54 BGN
549.00 € / 1073.75 BGN
MonitorDell P2319H, 23" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
69.00 € / 134.95 BGN
62.00 € / 121.26 BGN
Mobile workstationDellPrecision 7750, i7-108750H, 64GB, 512GB SSD, 15.6” IPS Full HD 1920x1080, Quadro RTX 4000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
989.00 € / 1934.32 BGN
890.00 € / 1740.69 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 mini 128GB Starlight
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
269.00 € / 526.12 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
Mobile workstationLenovo Thinkpad P1 Gen 3, i7-10750H, 32GB, 1TB SSD, 15.6" IPS Full UHD 3840x2160
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
619.00 € / 1210.66 BGN
557.00 € / 1089.40 BGN
| Model | iPad 9.7 A1822 (2017) |
| Class | Tablet |
| Status | Good |
| CPU | Dual-core 1.84 GHz (Twister) |
| Chipset | Apple A9 (14 nm) |
| RAM Memory | 2GB |
| Data memory | 32GB |
| Video Card | PowerVR GT7600 (six-core graphics) |
| Display size | 9.7 inches (24.64cm) |
| Display technology | LED, IPS |
| Resolution | 1536 x 2048 |
| Distance between points | ~264 ppi |
| Front camera | 1.2 MP, HDR |
| Camera | 8 MP, AF, HDR |
| WIFI | 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, hotspot |
| Card reader | N/A |
| Size | 240 x 169.5 x 7.5 mm |
| Battery | Li-Po 8827 mAh |
| Weight | 469 g |
| Bluetooth | 4.2, A2DP, EDR, LE |
| Color | Space Gray |
| Manufacturer | Apple |
The product has minimal signs of use, not affecting its functionality. They are expressed in light or dark spots of small size or barely noticeable scratches on the display, visible only when the screen is turned off.
Product photos are exemplary of the model.
The products we offer are second-hand, but of high quality and excellent technical condition, which corresponds to the models as new.
It is available for purchase at a low price online or physically in our showrooms - Sofia, Plovdiv, Varna, Ruse, Pleven.
We offer the possibility to purchase on lease and with delivery to any point in Bulgaria.
Condition refurbished with 12 months warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
LaptopHP ProBook 640 G9, i3-1215U, 16GB, 512GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
369.00 € / 721.70 BGN
332.00 € / 649.34 BGN
MonitorSamsung S24C650
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
79.00 € / 154.51 BGN
71.00 € / 138.86 BGN
LaptopDell Latitude 5540, i5-1335U, 16GB, 512GB SSD, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
709.00 € / 1386.68 BGN
638.00 € / 1247.82 BGN
MonitorFujitsu B24-8 TE Pro, 24" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
89.00 € / 174.07 BGN
80.00 € / 156.47 BGN
ComputerHP Elite 800 G9 USFF, i5-12500T, 16GB DDR4, 512GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
589.00 € / 1151.98 BGN
530.00 € / 1036.59 BGN


