Similar products
TabletApple iPad 9.7 6th Gen A1893 (2018) 128GB Wi-Fi Space Gray
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
105.00 € / 205.36 BGN
TabletApple iPad Pro 11 4th Gen A2759 (2022) 128GB Wi-Fi Silver
- Good
- Refurbished
- Leasing
599.00 € / 1171.54 BGN
TabletApple iPad Pro 11 4th Gen A2759 (2022) 128GB Wi-Fi Silver
- Good
- Refurbished
- Leasing
599.00 € / 1171.54 BGN
TabletApple iPad 10.2 9th Gen (2021) 64GB Wi-Fi Space Gray
- Good
- Refurbished
- Leasing
189.00 € / 369.65 BGN
169.00 € / 330.54 BGN
TabletApple iPad Air 3rd Gen A2123 (2019) 64GB Wi-Fi+LTE Space Gray
- Good
- Refurbished
- Leasing
249.00 € / 487.00 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 Ultra 5G 256GB Phantom Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
449.00 € / 878.17 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
LaptopHP EliteBook 850 G5, i5-8350U, 16GB, 256GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
299.00 € / 584.79 BGN
269.00 € / 526.12 BGN
LaptopHP EliteBook 850 G8, i5-1145G7, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
479.00 € / 936.84 BGN
431.00 € / 842.96 BGN
Mobile Workstation Dell Precision 5570, i7-12800H, 32GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080 , RTX A2000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
1029.00 € / 2012.55 BGN
926.00 € / 1811.10 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i5-1135G7, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
389.00 € / 760.82 BGN
350.00 € / 684.54 BGN
| Model | iPad Air А1475 (2013) |
| Class | Tablet |
| Status | Excellent |
| CPU | Dual-core 1.3 GHz Cyclone (ARM v8-based) |
| Chipset | Apple A7 |
| RAM Memory | 1GB |
| Data memory | 16GB |
| Video Card | PowerVR G6430 (quad-core graphics) |
| Display size | 9.7'' inches (24.64cm) |
| Display technology | IPS LCD |
| Resolution | 1536 x 2048 |
| Front camera | 1.2 MP, |
| Camera | 5 MP, AF, HDR |
| WIFI | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band |
| Card reader | N/A |
| 3G Module | 3G / SIM card |
| Battery | Li-Po 8600 mAh |
| Bluetooth | Bluetooth 4.0, A2DP, EDR |
| Manufacturer | Apple |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
MonitorLenovo ThinkVision T2364pА, 23" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
69.00 € / 134.95 BGN
62.00 € / 121.26 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G7 i7-10610U, 16GB, 512GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
329.00 € / 643.47 BGN
296.00 € / 578.93 BGN
LaptopDell Latitude 5490, i5-7300U, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
219.00 € / 428.33 BGN
197.00 € / 385.30 BGN
MonitorHP Z24n G2, 24" IPS WUXGA 1920x1200
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
89.00 € / 174.07 BGN
80.00 € / 156.47 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8, i5-1145G7, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
369.00 € / 721.70 BGN
332.00 € / 649.34 BGN


