Similar products
TabletApple iPad Pro 12.9 6th Gen A2436 (2022) 128GB Wi-Fi Space Gray Original Box
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
699.00 € / 1367.13 BGN
649.00 € / 1269.33 BGN
TabletApple iPad 10.2 9th Gen A2602 (2021) 64GB Wi-Fi Space Gray
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
199.00 € / 389.21 BGN
TabletApple iPad Air 5th Gen 10.9 A2588 (2022) 64GB Wi-Fi Space Gray
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
369.00 € / 721.70 BGN
TabletApple iPad Mini 5th Gen A2133 (2019) 64GB Wi-Fi Space Gray
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
189.00 € / 369.65 BGN
TabletApple iPad Air 6 A2902 (2024) Like New 128GB Wi-Fi Space Gray Original Box
- Like New
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
549.00 € / 1073.75 BGN
LaptopHP EliteBook x360 830 G6
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
279.00 € / 545.68 BGN
251.00 € / 490.91 BGN
ComputerHP Elite Slice G2, i5-7500T, 16GB, 256GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
259.00 € / 506.56 BGN
233.00 € / 455.71 BGN
LaptopHP EliteBook 650 G10, i5-1345U, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
659.00 € / 1288.89 BGN
593.00 € / 1159.81 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8, i7-1185G7, 32GB, 1TB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
399.00 € / 780.38 BGN
359.00 € / 702.14 BGN
MonitorDell UltraSharp U2415B, 24" IPS WUXGA 1920x1200
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
109.00 € / 213.19 BGN
98.00 € / 191.67 BGN
| Model | iPad Air 2 A1566 (2014) |
| Class | Tablet |
| Status | Excellent |
| CPU | Triple-core 1.5 GHz Typhoon |
| Chipset | Apple A8X |
| RAM Memory | 2GB |
| Data memory | 64GB |
| Video Card | PowerVR GXA6850 (octa-core graphics) |
| Display size | 9.7 inches ( 24,63 sm. ) |
| Display technology | LED-backlit IPS LCD, Capacitive Touchscreen |
| Resolution | 1536 x 2048 |
| Front camera | 1.2 MP, HDR |
| Camera | 8 MP, AF, HDR |
| WIFI | 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, hotspot |
| Card reader | N/A |
| Size | 240 x 169.5 x 6.1 mm. |
| Battery | Li-Po 7340 mAh |
| Bluetooth | 4.0, A2DP, EDR |
| Manufacturer | Apple |
Used Apple iPad Air 2 tablet (A1566, Late 2014).
Model with sleek and slim aluminum design, improved features, better camera, better chipset, Touch ID, stronger wireless connections and great Retina display.
Air 2 is powered by a 1.5GHz tri-band processor, 2GB of RAM, an enhanced video booster, and Apple A8X chipset, delivering performance and performance when working with different applications. File location 64GB of built-in memory, long battery life, 8MP main camera to store critical moments and 1.2MP front camera for great soufflites.
The screen is 9.7 inches, neutralizing light glare and oleophobic coating, which protects against scratches.
An indispensable work assistant and entertainment device. The benefits of an operating system are known - stability, speed and security.
It is offered for purchase online or physically in our showrooms - Sofia, Pleven, Rousse, Varna.
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
SmartphoneApple iPhone 14 128GB Starlight
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
349.00 € / 682.58 BGN
339.00 € / 663.03 BGN
MonitorDell P2425HE, 24" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
129.00 € / 252.30 BGN
116.00 € / 226.88 BGN
MonitorDell UltraSharp U2715Hc, 27" IPS QHD 2560x1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
179.00 € / 350.09 BGN
161.00 € / 314.89 BGN
LaptopHP ProBook 440 G8, i3-1115G4, 16GB, 256GB SSD, 14” HD 1366x768
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
299.00 € / 584.79 BGN
269.00 € / 526.12 BGN
LaptopHP ProBook 450 G6, i5-1135G7, 16GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
459.00 € / 897.73 BGN
413.00 € / 807.76 BGN
