Similar products
TabletApple iPad 10.2 7th Gen A2197 (2019) 32GB Wi-Fi Space Gray
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
149.00 € / 291.42 BGN
139.00 € / 271.86 BGN
TabletApple iPad 9.7 5th Gen A1822 (2017) 32GB Wi-Fi Space Gray
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
75.00 € / 146.69 BGN
TabletApple iPad Pro 12.9 6th Gen A2436 (2022) 128GB Wi-Fi Space Gray Original Box
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
649.00 € / 1269.33 BGN
649.00 € / 1269.33 BGN
TabletApple iPad Pro 11 4th Gen A2759 (2022) 128GB Wi-Fi Silver
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
599.00 € / 1171.54 BGN
TabletApple iPad mini 4 7.9 A1538 (2015) 128GB Wi-Fi Space Gray
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
129.00 € / 252.30 BGN
MonitorHP EliteDisplay E273, 27" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
109.00 € / 213.19 BGN
98.00 € / 191.67 BGN
Mobile workstationHP ZBook 17 G6, i7-9850H, 64GB, 1TB SSD, 17'' IPS Full HD 1920x1080, Quadro RTX 4000
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
939.00 € / 1836.52 BGN
845.00 € / 1652.68 BGN
ComputerHP ProDesk 600 G3 SFF, i5-6500, 8GB, 128GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
109.00 € / 213.19 BGN
98.00 € / 191.67 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G9, i5-1245U, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS WUXGA 1920x1200
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
439.00 € / 858.61 BGN
395.00 € / 772.55 BGN
LaptopLenovo ThinkPad T470, i5-6300U, 16GB, 256GB, 14'' IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
169.00 € / 330.54 BGN
152.00 € / 297.29 BGN
| Model | iPad Pro 12.9 3rd Gen A1895 (2018) |
| Class | Tablet |
| Status | Exelent |
| CPU | Octa-core (4x2.5 GHz Vortex + 4x1.6 GHz Tempest) |
| Chipset | Apple A12X Bionic (7 nm) |
| RAM Memory | 4GB |
| Data memory | 64GB |
| Video Card | Apple GPU (7-core graphics) |
| Display size | 12.9 inches (32.76 cm) |
| Display technology | IPS, LCD |
| Resolution | 2048 x 2732 |
| Front camera | 7 MP, HDR, panorama |
| Camera | 12 MP, HDR |
| Audio | 4 speakers |
| WIFI | Wi-Fi |
| Interfaces | USB Type-C 3.1; magnetic connector |
| Card reader | N/A |
| 3G Module | Yes |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE, EDR |
| Sim card | Nano-SIM, eSIM |
| Color | Gray |
| Manufacturer | Apple |
Photos of the refurbished products are exemplary of the model.
Products we offer are used second hand, but refurbished with high quality, excellent appearance and excellent technical condition.
It is offered at low price online or physically in our showrooms - Sofia, Plovdiv, Varna, Ruse, Pleven.
We offer the opportunity to buy tablets at checkout and delivery to anywhere in Bulgaria.
Condition refurbished with 12 months warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
ComputerDell OptiPlex 3060 SFF, i5-8500, 8GB, 256GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
219.00 € / 428.33 BGN
197.00 € / 385.30 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2442 (2021) Space Gray, M1 Pro, 16GB, 512GB SSD, 14'' Liquid Retina 3024x1964
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
859.00 € / 1680.06 BGN
799.00 € / 1562.71 BGN
LaptopDell Latitude 7410, i5-10310U, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
349.00 € / 682.58 BGN
314.00 € / 614.13 BGN
LaptopDell Latitude 5540, i5-1335U, 16GB, 512GB SSD, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
709.00 € / 1386.68 BGN
638.00 € / 1247.82 BGN
ComputerApple iMac 21.5’’ A2116 (Late 2019) Silver, i5-8500, 16GB, 512GB SSD, Retina 4096x2304, AMD Radeon Pro 560X
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
549.00 € / 1073.75 BGN
469.00 € / 917.28 BGN


