Similar products
SmartphoneApple iPhone 12 64GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
215.00 € / 420.50 BGN
189.00 € / 369.65 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Green
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
439.00 € / 858.61 BGN
429.00 € / 839.05 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Green
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
459.00 € / 897.73 BGN
439.00 € / 858.61 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Pro 128GB Natural Titanium
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
549.00 € / 1073.75 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 Pro 256GB Graphite
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
279.00 € / 545.68 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
Similar products
SmartphoneApple iPhone 12 mini 128GB Blue
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
199.00 € / 389.21 BGN
179.00 € / 350.09 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 mini 64GB Black
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
209.00 € / 408.77 BGN
199.00 € / 389.21 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 mini 64GB Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
219.00 € / 428.33 BGN
199.00 € / 389.21 BGN
ComputerDell OptiPlex 5250 All-in-One, i5-7500, 16GB, 256GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
269.00 € / 526.12 BGN
242.00 € / 473.31 BGN
ЛаптопHP ProBook 450 G8, i5-1135G7, 16GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
359.00 € / 702.14 BGN
323.00 € / 631.73 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8, i7-1185G7, 32GB, 1TB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
399.00 € / 780.38 BGN
359.00 € / 702.14 BGN
MonitorHP EliteDisplay E271i, 27" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
149.00 € / 291.42 BGN
134.00 € / 262.08 BGN
MonitorLenovo ThinkVision P24h-20, 24" IPS Quad HD 2560x1440
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
119.00 € / 232.74 BGN
107.00 € / 209.27 BGN
| Model | iPhone 12 mini |
| Class | Smartphone |
| Status | Very Good |
| CPU | Hexa-core (2x3.1 GHz Firestorm + 4x1.8 GHz Icestorm) |
| Chipset | Apple A14 Bionic (5 nm) |
| RAM Memory | 4GB |
| Data memory | 128GB |
| Video Card | Apple GPU (4-core graphics) |
| Display size | 5.4 inches (13.71 cm) |
| Display technology | Super Retina XDR OLED, HDR10, True Tone |
| Resolution | 1080 x 2340 pixels |
| Front camera | 12 MP (wide), SL 3D, HDR |
| Camera | 12 MP, 26mm (wide), OIS + 12 MP, 120˚ (ultrawide) |
| WIFI | 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, hotspot |
| Card reader | N/A |
| 3G Module | LTE |
| Extras | Qi magnetic fast wireless charging |
| Size | 131.5 x 64.2 x 7.4 mm |
| Battery | Li-Ion 2227 mAh |
| Weight | 135 g |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| Sim card | Nano-SIM |
| Color | Black |
| Manufacturer | Apple |
Photographs of refurbished products are representative of the model.
The products we offer are second-hand, but of high quality and excellent technical condition, which corresponds to the models as new.
It is available for purchase at a low price online or physically in our showrooms - Sofia, Plovdiv, Varna, Ruse, Pleven.
We offer the possibility to purchase on lease and with delivery to any point in Bulgaria.
Condition refurbished with 12 months warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
Similar products
SmartphoneApple iPhone 12 mini 64GB Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
219.00 € / 428.33 BGN
199.00 € / 389.21 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 mini 128GB Blue
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
199.00 € / 389.21 BGN
179.00 € / 350.09 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 mini 64GB Black
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
209.00 € / 408.77 BGN
199.00 € / 389.21 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G7, i5-10210U, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
329.00 € / 643.47 BGN
296.00 € / 578.93 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, 32GB, 512 SSD, 16" Liquid Retina XDR 3456x2234
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1049.00 € / 2051.67 BGN
999.00 € / 1953.87 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Pro 256GB Space Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
469.00 € / 917.28 BGN
WorkstationDell Precision 7820 Tower, 2x Silver 4112, 32GB, 2TB HDD, Radeon Pro WX 5100
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1129.00 € / 2208.13 BGN
1016.00 € / 1987.12 BGN
MonitorHP 32S, 32'' IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
179.00 € / 350.09 BGN
161.00 € / 314.89 BGN


