Similar products
SmartphoneApple iPhone 16 Pro Max 256GB Black Titanium
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
899.00 € / 1758.29 BGN
849.00 € / 1660.50 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Green
- Good
- Refurbished
- Leasing
429.00 € / 839.05 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Pro Max 256GB Blue
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
749.00 € / 1464.92 BGN
699.00 € / 1367.13 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Plus 128GB Plus Yellow
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
499.00 € / 975.96 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Pro 256GB Space Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
519.00 € / 1015.08 BGN
489.00 € / 956.40 BGN
Similar products
SmartphoneApple iPhone 13 Pro 256GB Graphite
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
399.00 € / 780.38 BGN
379.00 € / 741.26 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 128GB Starlight
- Good
- Refurbished
- Leasing
259.00 € / 506.56 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 128GB Midnight
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
269.00 € / 526.12 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 mini 128GB Pink
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
269.00 € / 526.12 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 Pro 128GB Silver
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
369.00 € / 721.70 BGN
349.00 € / 682.58 BGN
ComputerHP Compaq Pro 6300 SFF, i5-3470, 8GB, 128GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
59.00 € / 115.39 BGN
53.00 € / 103.66 BGN
MonitorHP P244, 23.8" IPS Full HD 1920 x 1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
79.00 € / 154.51 BGN
71.00 € / 138.86 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 Pro 256GB Graphite
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
399.00 € / 780.38 BGN
379.00 € / 741.26 BGN
MonitorLenovo ThinkVision T23i-20, 23" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
89.00 € / 174.07 BGN
80.00 € / 156.47 BGN
LaptopHP EliteBook 640 G9, i5-1245U, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
489.00 € / 956.40 BGN
440.00 € / 860.57 BGN
| Model | iPhone 13 |
| Class | Smartphone |
| Status | Very Good |
| CPU | Hexa-core (2x3.23 GHz Avalanche + 4x1.82 GHz Blizzard) |
| Chipset | Apple A15 Bionic (5 nm) |
| RAM Memory | 4GB |
| Data memory | 128GB |
| Video Card | Apple GPU (4-core graphics) |
| Display size | 6.1 inches (15.49 cm) |
| Display technology | Super Retina XDR OLED, HDR10, Dolby Vision |
| Resolution | 1170 x 2532 pixels |
| Front camera | 12 MP (wide), SL 3D, HDR |
| Camera | 12 MP, 26mm (wide), OIS + 12 MP, 120˚ (ultrawide) |
| WIFI | 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, hotspot |
| Card reader | N/A |
| 3G Module | LTE |
| Extras | Qi magnetic fast wireless charging |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| Sim card | Nano-SIM |
| Color | Midnight |
| Manufacturer | Apple | Warranty: | 12 months |
Photographs of refurbished products are representative of the model.
The products we offer are second-hand, but of high quality and excellent technical condition, which corresponds to the models as new.
It is available for purchase at a low price online or physically in our showrooms - Sofia, Plovdiv, Varna, Ruse, Pleven.
We offer the possibility to purchase on lease and with delivery to any point in Bulgaria.
Condition refurbished with 12 months warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
Similar products
SmartphoneApple iPhone 13 Pro Max 256GB Graphite
- Good
- Refurbished
- Leasing
399.00 € / 780.38 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 Pro Max 256GB Graphite
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
419.00 € / 819.49 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 Pro Max 128GB Silver
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
389.00 € / 760.82 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 Pro 256GB Graphite
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
399.00 € / 780.38 BGN
379.00 € / 741.26 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 Pro 128GB Sierra Blue
- Good
- Refurbished
- Leasing
349.00 € / 682.58 BGN
319.00 € / 623.91 BGN
MonitorFujitsu B24-8 TE Pro, 24" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
89.00 € / 174.07 BGN
80.00 € / 156.47 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Green
- Good
- Refurbished
- Leasing
439.00 € / 858.61 BGN
429.00 € / 839.05 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G5, i7-8650U, 16GB, 256GB SSD, Тъчскрийн, 13.3'' IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
289.00 € / 565.23 BGN
260.00 € / 508.52 BGN
ComputerLenovo ThinkCentre M710Q USFF, i3-7100T, 8GB, 128GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
79.00 € / 154.51 BGN
71.00 € / 138.86 BGN
LaptopHP ProBook 650 G8, i3-1115G4, 16GB, 256GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
389.00 € / 760.82 BGN
350.00 € / 684.54 BGN


