Similar products
SmartphoneApple iPhone 14 128GB Starlight
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
329.00 € / 643.47 BGN
319.00 € / 623.91 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
449.00 € / 878.17 BGN
439.00 € / 858.61 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 64GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
189.00 € / 369.65 BGN
179.00 € / 350.09 BGN
SmartphoneApple iPhone SE (2020) 64GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
79.00 € / 154.51 BGN
SmartphoneApple iPhone 17e 256GB Pink Unboxed
- Like New
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
639.00 € / 1249.78 BGN
599.00 € / 1171.54 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2141 (2019) Space Gray, i7-9750H, 32GB, 512GB SSD, 16" 3072x1920, Pro 5300M
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
529.00 € / 1034.63 BGN
499.00 € / 975.96 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8, i5-1145G7, 16GB, 512GB SSD, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
299.00 € / 584.79 BGN
269.00 € / 526.12 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Green
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
439.00 € / 858.61 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
EarphonesApple AirPods 4 gen ANC
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
169.00 € / 330.54 BGN
149.00 € / 291.42 BGN
TabletApple iPad Pro 12.9 2nd A1670 (2017) 64GB Wi-Fi Space Gray
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
219.00 € / 428.33 BGN
199.00 € / 389.21 BGN
| Model | iPhone 5 |
| Class | Smartphone |
| Status | Good |
| CPU | Dual-core 1.3 GHz |
| Chipset | Apple A6 |
| RAM Memory | 1GB |
| Memory | 16GB storage |
| Video Card | PowerVR SGX 543MP3 |
| Display size | 4 inch (10 cm) |
| Display technology | TFT touchscreen, 16M colors |
| Resolution | 640 x 1136 pixels |
| Front camera | 1.2 MP Front Camera |
| Camera | 8MP autofocus, LED flash |
| Audio | 3.5mm |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | Wi-Fi 802.11 a/g/n |
| Size | 123.8 x 58.6 x 7.6 mm |
| Battery | 225 h. standby |
| Weight | 112 g. |
| Bluetooth | Bluetooth v4.0, A2DP, LE |
| Sim card | nano SIM |
| Color | Black |
| Manufacturer | Apple |
All Apple smartphones and tablets offered by HOP.BG are neverlock, ie are unlocked and work with GSM operators in Bulgaria . It is not necessary to add additional r-sim for normal operation.
The devices are updated to the latest version of the software for them and don't have enabled accounts to iCloud.
Upon request we can provide the original serial number and IMEI.
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
LaptopHP EliteBook 830 G8, i5-1135G7, 16GB, 512GB SSD, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
339.00 € / 663.03 BGN
309.00 € / 604.35 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2251 (2020) Space Gray, i5-1038NG7, 32GB, 512GB SSD, 13.3'' Retina 2560 x 1600, Touchbar
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
529.00 € / 1034.63 BGN
479.00 € / 936.84 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 64GB Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
209.00 € / 408.77 BGN
199.00 € / 389.21 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 128GB Starlight
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
349.00 € / 682.58 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, Apple M1 Pro, 16GB, 512GB SSD, 16'' Liquid Retina XDR 3456x2234
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
799.00 € / 1562.71 BGN
749.00 € / 1464.92 BGN
