Similar products
SmartphoneApple iPhone 12 Pro Max 256GB Gold
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
329.00 € / 643.47 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Pro 128GB Space Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
449.00 € / 878.17 BGN
439.00 € / 858.61 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Pro 128GB White Titanium
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
639.00 € / 1249.78 BGN
599.00 € / 1171.54 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Pro 128GB Black Titanium
- Good
- Refurbished
- Leasing
599.00 € / 1171.54 BGN
549.00 € / 1073.75 BGN
SmartphoneApple iPhone SE (2022) 64GB Midnight
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
169.00 € / 330.54 BGN
149.00 € / 291.42 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy Xcover 5 64GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
199.00 € / 389.21 BGN
119.00 € / 232.74 BGN
MonitorHP Compaq LA2405x, 24" WUXGA 1920x1200
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
69.00 € / 134.95 BGN
62.00 € / 121.26 BGN
LaptopHP EliteBook 850 G8, i7-1185G7, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
489.00 € / 956.40 BGN
440.00 € / 860.57 BGN
LaptopMicrosoft Surface 3, i5-1035G7, 16GB, 256GB SSD, Touchscreen, 13.5" IPS 2K 2256x1504
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
419.00 € / 819.49 BGN
377.00 € / 737.35 BGN
Mobile workstationHP Zbook Fury 17 G7, i7-10850H, 32GB, 512GB SSD, 17.3" IPS Full HD 1920x1080, Nvidia RTX 3000
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
939.00 € / 1836.52 BGN
845.00 € / 1652.68 BGN
| Model | iPhone 5C |
| Class | Smarthphone |
| Status | Excellent |
| CPU | Dual-core 1.3 GHz Swift (ARM v7-based) |
| Chipset | Apple A6 |
| RAM Memory | 1GB |
| Memory | 8GB |
| Video accelerator | PowerVR SGX 543MP3 (triple-core graphics) |
| Display size | 4.00" (10 сm) |
| Display technology | LED-backlit IPS LCD, capacitive touchscreen, 16M colors |
| Resolution | 640 x 1136 pixels |
| Camera | 8 MP, 3264 x 2448 pixels, autofocus, LED flash |
| Audio | 3.5 audio out |
| WIFI | WiFi 802.11 a/b/g/n |
| 3G Module | 3G / SIM card |
| GSM - SIM | Nano Sim карта |
| Bluetooth | Bluetooth 4.0 |
| Manufacturer | Apple |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
SmartphoneApple iPhone 14 128GB Starlight
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
369.00 € / 721.70 BGN
349.00 € / 682.58 BGN
Mobile workstationLenovo Thinkpad P1 Gen 3, i7-10850H, 32GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
659.00 € / 1288.89 BGN
593.00 € / 1159.81 BGN
MonitorLenovo ThinkVision T2424PA, 24" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
79.00 € / 154.51 BGN
71.00 € / 138.86 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G5, i7-8550U, 16GB, 256GB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
289.00 € / 565.23 BGN
260.00 € / 508.52 BGN
LaptopHP ProBook 640 G5, i5-8265U, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
229.00 € / 447.89 BGN
206.00 € / 402.90 BGN


