Similar products
SmartphoneApple iPhone 12 64GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
215.00 € / 420.50 BGN
199.00 € / 389.21 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 128GB Starlight
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
319.00 € / 623.91 BGN
299.00 € / 584.79 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Pro 128GB Natural Titanium
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
649.00 € / 1269.33 BGN
549.00 € / 1073.75 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Green
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
439.00 € / 858.61 BGN
419.00 € / 819.49 BGN
SmartphoneApple iPhone 16 Plus 128GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
659.00 € / 1288.89 BGN
599.00 € / 1171.54 BGN
ComputerApple iMac 27'' A2115 (2020) Silver, i5-10600, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, AMD Radeon Pro 5300
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
599.00 € / 1171.54 BGN
559.00 € / 1093.31 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 128GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
225.00 € / 440.06 BGN
189.00 € / 369.65 BGN
MonitorHP E27 G4, 27" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
109.00 € / 213.19 BGN
98.00 € / 191.67 BGN
MonitorLenovo ThinkVision P27Q-10, 27" IPS Quad HD 2560x1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
149.00 € / 291.42 BGN
134.00 € / 262.08 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Pro 512GB Black Titanium
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
549.00 € / 1073.75 BGN
499.00 € / 975.96 BGN
| Model | iPhone 6 |
| Status | Good |
| CPU | Dual-core 1.40GHz Typhoon |
| Chipset | Apple A8 |
| RAM Memory | 1GB |
| Memory | 16GB Място за данни |
| Video accelerator | PowerVR GX6450 |
| Display size | 4.7'' inches (11.75 sm) |
| Display technology | LED-backlit IPS LCD, capacitive touchscreen, 16M colors |
| Resolution | 750 x 1334 пиксела |
| Front camera | 1.2 MP, f/2.2, 31mm, 720p@30fps, face detection, HDR, FaceTime |
| Camera | 8 MP, f/2.2, 29mm, autofocus, dual-LED flash |
| WIFI | 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, hotspot |
| 3G Module | 3G / 4G |
| Extras | Finger print |
| Size | 138.1 x 67 x 6.9 mm |
| Battery | Li-Po 1810 mAh |
| Weight | 129 g |
| Bluetooth | v4.0, A2DP, LE |
| Sim card | Nano SIM |
| Color | silver |
| Manufacturer | Apple |
Used but refurbished Apple iPhone 6 smartphone.
Model smartphone with key enhancements from its predecessor iPhone 5s - performance, camera, display.
It is equipped with a fast A8 64-bit processor, 1GB RAM, 16GB storage, enough to store your important files and an 8MP camera.
The housing has a complete and quality design. Glass and aluminum materials merge seamlessly and the iPhone 6 looks great in your hand.
Well balanced and light enough for its size - only 129 grams. The 4.7-inch screen has great color reproduction and phenomenal viewing angle in the brightest light.
The photos of the refurbished products are model examples.
It is offered for purchase online or physically in our showrooms - Sofia, Pleven, Rousse, Varna.
REFURBISHED condition with 12-month warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
SmartphoneApple iPhone 15 Pro Max 256GB Black Titanium
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
719.00 € / 1406.24 BGN
669.00 € / 1308.45 BGN
LaptopDell Latitude 5500, i7-8665U, 16GB, 512GB SSD, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
299.00 € / 584.79 BGN
269.00 € / 526.12 BGN
TabletApple iPad 10.2 7th Gen A2197 (2019) 32GB Wi-Fi Space Gray
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
149.00 € / 291.42 BGN
139.00 € / 271.86 BGN
LaptopDell Latitude 5430 RUGGED, i5-1145G7, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 14'' IPS Full HD 1920x1080 with keyboard
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1059.00 € / 2071.22 BGN
953.00 € / 1863.91 BGN
LaptopHP ProBook 640 G10, i5-1345U, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
439.00 € / 858.61 BGN
395.00 € / 772.55 BGN


